OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Arnavutluk Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Tirana   Arnavutluk, zengin miras, harika doğa ve çekici kültürden oluşan bir ülkedir. Arnavutluk’un her şehri sayısız ilgi çekici ve unutulmaz mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin başkenti Tiran, özellikle yer işaretlerinden zengindir. Şüphesiz, Scanderbeg Meydanı şehrin kalbi ve en büyük cazibe merkezidir. Meydanın yanında ilginç yerler de var. Şehrin konukları Tiran’daki en yüksek binası olan Tarihi Tarih Müzesi’ni bulacaklar - Tiran International Hotel. Şehrin en ünlü pazarlarından biri meydanın tam karşısında yer almaktadır. Burası, taze meyve, hediyelik eşyalar ve yerel el sanatları alanların tadını çıkaran turistlerle çok popüler.
Bununla birlikte, Shkoder şehri Arnavutluk’un kültür başkenti olarak bilinir. Kentin ana cazibe merkezi uluslararası ünlüdür - Ebu Beker Camisi. Shkoder, eski bir Franciscan kilisesi olan büyük Hıristiyan mabetlerinden birinin de ev sahipliği yapıyor. Turistler geleneksel olarak, kaleye bağlı birçok efsane ve öyküyü de dinleyebilecekleri Rozafa Kalesi gezintilerinin keyfini çıkarıyor. Binanın modern çağa kadar hayatta kalmayı başarabildiğini gösteren gerçek bir mucize, kale, birçok tarihi tehditler ve birçok ordunun saldırılarına karşı koymak zorunda kaldığı için.
Müzelere giren ve gezilere katılmaktan hoşlanan turistler, kesinlikle Gjirokastër’ı ziyaret etmelidir. UNESCO tarafından koruma altına alınan bu şehir, müzelerde ve ilgi çekici yerlerde o kadar zengin ki genellikle ’açık hava müzesi’ olarak adlandırılıyor. Gjirokastër’ın en ünlü müzeleri Armory Müzesi, Etnografya Müzesi ve Ulusal Kurtuluş Müzesi’dir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Arnavutluk, Roma İmparatorluğu zamanlarına tarihlenen sayısız mimari yapıya ev sahipliği yapıyor. Roma tarihi açısından Arnavutluk’un Durres kenti gerçek bir mücevher. Durres, birçok antik binanın kalıntıları, yani koruyucu duvarlar, kaleler ve kale kalıntıları ile 2. yüzyılda inşa edilmiş güzel bir amfitiyatro ile ünlüdür. Arkeologlar bu günlerde bile kazılarına devam ediyor ve çalışmaların büyük çoğunluğu Apollonius şehri yakınlarında yapılmaktadır. Buradaki başlıca cazibe merkezleri arasında Arkeoloji müzesi ve eski Yunan amfitiyatrosu yer alır; ancak en meşhuru mutlaka sözde Mozaik Evidir. Güzel ev, muhteşem heykeller ve çeşmelerle çevrilidir. Nefes kesen manzaraların keyfini çıkarmak isteyen konuklar, kesinlikle Kukesi’ni ziyaret etmelidir. Bu kasaba bir piedmont bölgesinde bulunur ve Fierza gölünün muhteşem manzaraları ile ünlüdür.

Tarih ve Eğlence

  Eski zamanlarda Arnavutluk Roma İmparatorluğunun bir parçasıydı. Bölünmesinden sonra ülkenin önemli bir kısmı Bizans’a geçti. Bizans’ın düştüğü 13. yüzyılın başında bağımsız Arnavutluk ülkesi kuruldu. Başkenti Durres’di. Erken Orta Çağlar, Türkiye ile çok sayıda askeri çatışmaya damgasını vurdu. 1468’de Arnavutluk, Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. Ülke sadece 1912’de bağımsızlık kazandı.
Uzun yıllar boyunca Arnavutluk diğer ülkelerden tecrit edildi. Modern tatil köyleri yakın zamanda gelişmeye başladı. Şu anda ülke, plaj rekreasyon hayranları tarafından ziyaret edilmektedir. Mükemmel plajlar Saranda ve Durres beldelerinde bulunmaktadır. Tam anlamıyla tüm sahil beldeleri çeşitli tarihi cazibe merkezleri tarafından ayrılmıştır. Bu sayede konuklar sahildeki rekreasyonlarını heyecan verici gezilerle birleştirebilirler.
Tirana, Albania Arnavutluk alışveriş meraklılarını kesinlikle etkileyecek. Yüzlerce yüzyıl boyunca, ülke el sanatları geleneklerini korumuştur. Turistler öncelikle yerel pazarlara ve el sanatları atölyelerine bitişik hediyelik eşya dükkanlarına ilgi duyuyorlar. Burada güzel ahşap ve bakır eşyalar, seramik ürünler ve tekstil ürünleri satın alabilirsiniz. Arnavutluk, geleneksel nakışlarıyla dikkat çekiyor. Bir çok turist, hediyelik eşya olarak ulusal müzik enstrümanlarını satın alıyor.
Arnavutluk’un ulusal mutfağı da çok ilginç özelliklere sahip. Türk yemek geleneklerinden ciddi şekilde etkilendi. Yerel restoranların her birinde, ziyaretçiler farklı türlerde kebap ve koyun eti spesiyallerini tadabilirler. Birçok gurme, yerel pazarlardaki en iyi gastronomi muamelelerini arıyor. Burada ev yapımı peynirleri, zeytinleri ve birçok popüler tatlıyı satın alabilirsiniz.
Arnavutluk, eşsiz doğa cazibe merkezleri ile dikkat çekiyor. Yaz döneminde, gezginler dağlık bölge boyunca yürüyüş yapmak için sunulmaktadır. Ayrıca bir çok endemik bitkinin yetiştiği ve nadir hayvanların ve kuşların yaşadığı Ulusal Lure Parkı’na da dikkat etmelisiniz. Buradaki en pitoresk yerler Skraparit’in kanyonları. Su ve rüzgar yoluyla yüzlerce yıldır şekilleniyorlar.

Arnavutluk’un Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm kalelerin haritası
Arnavutluk kaleleri
♥   Kalesi 'Dajti Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Drisht Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Durrës Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Elbasan Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Gjirokastër Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Arnavutluk haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.12.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018