OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Porto

Porto’nun Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Porto Ribeira   Çeşitli tatiller ve kitle kutlamaları için karşı konulmaz bir tutku, yerel sakinlerin ana ulusal özelliklerinden biridir. Çeşitli nedenlerden dolayı renkli karnavallar, kostüm topları ve törenleri burada görülür. Yerel sakinler şehirin ve azizlerinin sayısız koruyucusunu onurlandırmayı unutmaz, bu yüzden kutsal sitelere genellikle düzenlenen fuarlar ve haclar uygulanır. Kural olarak, tüm şenlikli etkinliklere dans, müzik performansları ve havai fişek eşlik eder. Tabii ki, bu günlerde yerel kafeler en popüler lezzetler ve özel tatil menüleriyle popüler yerler haline geliyor.
  Porto, sayısız güzel parka, ilgi çekici müzelere ve eğlence merkezlerine ev sahipliği yapıyor, bu nedenle çocuklu gezginler doğru bir yer bulmakta sıkıntı çekmezler. Parque da Cidade do Porto, kentin en büyük ve en … Açık
1 Mayıs’ta kutlanan ’Büyük Çeşme’ tatili kentin en ilginç festivallerinden biri olmaya devam ediyor. İklim nedeniyle oldukça kuru bir hava ülkenin topraklarında hüküm sürüyor, bu yüzden eski zamanlardan beri yerliler ’suyun tanrılarından’ esinlenerek gelenekler geliştirdiler. Bu kutlamaların ana amacı, tanrılara insanlara zengin bir hasat vermelerini istemekti. Ancak tatil zamanla değişti ve günümüzde 1 Mayıs’ta kent sakinleri evlerini ve balıkçı teknelerini çelenklerle süsleyerek ’doğanın yenilenmesini’ kutladı. 10 Haziran bir ulusal tatil günü - Portekiz’in Günü ve 5 Ekim, başka bir zaman değil, daha az önemli bir kutlama - Cumhuriyet Günü.
Yerel halkın, önemli tarih ve etkinliklerin kutlanması sırasında mutlaka izlenmesi gereken sayısız ilginç gelenekleri var. Asma, en önemli ulusal simgelerden biri olarak bilinirken, tatil masasında üzümün varlığı daima iyi bir işaret olmuştur. Yılbaşı gecesi, saat gece yarısına geldiğinde, bir dilek hazırlamak ve üzüm yemek gerekir. Bunu yaparsanız, yerliler hayaliniz gerçek olacağına inanıyorlar. Birçok kişi önemli tatil günlerinde özel tatil kıyafetleri giyiyor. Kural olarak, bunlar ayrıntılı kalıplarla ustaca işlemeli kıyafetlerdir. Yakından bakarsanız, bu karmaşık desenlerde asma gibi bir şey bulabilirsiniz. Asma zenginlik ve refahın bir sembolü olarak kabul edilir, bu nedenle asmanın çeşitli görüntüleri sadece giysileri değil aynı zamanda çeşitli iç öğeleri ve mobilyaları süslemek için kullanılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bazı uzmanlar, basitliği ve yoğunluğu nedeniyle Portekiz mutfağını ’köylü türü’ olarak adlandırıyor. Etler ve balıklar, ulusal yemeklerin büyük çoğunluğunun temelini oluşturmaktadır. Ana garnitür … Açık
  Belki de, Portekiz’in en aydınlık ve en unutulmaz yeri Porto şehridir. Genel olarak Porto, ülkenin şarap endüstrisinin başkentidir. Portekiz şaraplarından bahsederken Porto şarabı demektir. Ayrıca, Porto’da çok sayıda ilginç olayı geçerseniz, burada kesinlikle sıkılmayacaksınız. Haziran ayında Porto’ya geldiyseniz, Avrupa’nın en çarpıcı geleneksel festivallerinden birini kutlamak için hazır olun - Saint John Şöhreti. Bu festival, yerel halk arasında en sevilen ve en çok beklenen festivaldir. Porto’da, Saint John Şöhreti akşamları erken 23 Haziran’da başlıyor ve ertesi gün şafak vakti kadar sürer. Popüler eğlence listesinde sokak konseri, dans partileri, şenlik ateşi atlama, bol miktarda şarap ve ulusal atıştırmalıklar var. Üstelik, çeşitli ’gökyüzü fenerler’ ini havaya fırlatmanın geleneksel ritüelinin keyfini çıkarabileceksiniz. Kutlamanın zirvesi Porto’nun gökyüzü renkli havai fişeklerle çiçek açmaya başladıkları gece yarısı başlar.
Goodbye beautiful day Portekizli insanlar lezzetli yemek yemekten ve misafirlerini yürekten muamele etmekten hoşlanıyor. Gastronomi festivalinde Porto kentinde, Ao Gosto do Porto ya da Ağustos’ta Porto, turistleri ve sakinlerini yemekler ve inanılmaz konukseverlik bolluğu ile değerlendiriyor. Ağustos ayının başında Porto’ya varmayı denerseniz, kendinizi dünyanın en şanslı kişisi olarak düşünün! Bu etkinlik üç hafta sürer ve üç yıl içinde bölünür. İlk on yıl Portekizli geleneksel yemeklerden birine, ikinci deniz ürünlerine ve üzerinde pişirilen pişirme yöntemlerine ayrılmıştır. Üçüncü on yılda hiç şok değil - ulusal et mutfağına ithaf edilmiştir. Festival, popüler bir şehir parkı olan St. Lazarus Gardens’da gerçekleşir. Bu olayı boş mideyle ziyaret etmeniz daha iyi bir şeydir. Ayrıca burada lezzetli alkollü kokteyller ve tabii ki Porto şarabı deneyebileceğiniz kokteyl bar da bulacaksınız.
  Belki de, 12. yüzyılda inşa edilen güzel bir katedral Porto’nun en ünlü simgesidir. Dini site şehrin merkezinde bulunur ve çok ilginç bir hikayesi vardır. 8 asırdan önce katedralin yerine büyük bir kale ayakta … Açık
Video oyunları ve süper kahramanları sever misiniz? Eğer evet ise, bu nedenle sizin için başka bir seçenek yok, ancak Aralık başında Porto’ya rezervasyon yaptıracak biletler. İşte Porto’da, Comic-Con festivalinin Portekiz versiyonu, farklı ülkelerdeki harika pop kültürünün hayranlarını topluyor. Comic-Con çerçevesinde, Portekiz’de önde gelen video oyunları üreticileri, çizgi roman ve dergilerin yayıncıları ve önemli tematik mağazalardan Porto’da 65’ten fazla büyük ölçekli fuar açılacak. Festival Comic Con’un atmosferi, fantastik çizgi romanlar, filmler ve anime kahramanları olarak soyutlama sanatı cosplay meraklıları tarafından desteklenecek. Tatilin sonuna yaklaşmak için en iyi kostüm seçilecek ’Cosplay Heroes’ adlı yarışma olacak. The Comic-Con Portugal ’Uluslararası Fuar Merkezi Exponor topraklarında düzenlenecek olan etkinliğin biletlerinin önceden ayrılması ve fiyatların 17,5 avroya kadar ulaşması bekleniyor.
Porto - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Porto ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Porto yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Sé Catedral de Nossa Senhora da Assunção, Porto, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Igreja da Misericordia, Penafiel, 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sé Catedral de Santa Maria, Braga, 47.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sé Catedral de São Domingos, Aveiro, 56.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sé Catedral de Santa Maria Maior, Viana do Castelo, 62.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Porto kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Santa Maria da Feira' , 26.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Guimarães' , 42.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dona Chica Castle' , 51.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Porto ve Çevresindeki Benzersiz Kent Simgeleri

Soaring Umbrellas Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Şaşırtıcı açık hava kurulumu Portekiz'in Agueda kasabasında görülebilir. Her yıl birkaç haftadır şehir merkezindeki sokaklar özel bir sanat eseri ile dekore edilmiştir. Renkli şemsiyeler ana bileşenidir. En renkli ve eşsiz öğeler sokağı süslemek için kullanılır. Şemsiye açılır ve özel halatlar kullanılarak asılır. Güneşli bir günde, parlak şemsiyeler cadde ve binalar üzerinde ilginç renkli parlamalar yapar. Bu dekorasyon cadde üzerinde sıcak bir yaz gününde tahmin edilemeyecek kadar hoş bir gölge oluşturuyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Porto’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraflarla Porto’nun Renkleri

Porto Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Porto’nun Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Porto’nun gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Porto’nun ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Porto’nun ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018