OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Meksiko

Meksiko Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Bellas Artes, MexicoCity   1. Turistlerin tüm eşyalarınızı genellikle her odaya takılı özel kasalara koymaları önerilir. Ne yazık ki, Meksika’da hırsızlık sadece sokaklarda değil, otellerde de açılıyor.
2. Yürüyüş yapmayı planladığınızda, birçok değerli eşya ve büyük miktarda para almamanız gerekir. Özellikle kalabalık yerlerde, çantalarınıza ve valizlerinize her zaman dikkat edin.
3. Her halükarda musluk suyu içmeyin. Mağazalarda içme suyu almak en iyisidir.
4. Resmi organizasyonlarda kayıtlı olmayan taksi şoförleri, ücretlerini önemli ölçüde aşmaktadır. Şehri gezmek için bir taksi kullanmak istiyorsanız, sokakta taksi tutmaya çalışmak yerine, önceden aramak daha iyi.
5. Metro en uygun ulaşım türüdür. Ayrıca tramvay otobüsleri ve otobüsler ile şehir etrafında dolaşabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Araba kiralama, 25 yaş ve üzerindeki kişiler için geçerlidir. Araba kiralarken, uluslararası bir ehliyete sahip olmanız gerekir ve sürüş deneyiminiz en az bir yıl olmalıdır.
7. Yalnızca özel olarak belirlenmiş alanlarda bir otomobil park etmeye izin verilmektedir. Yanlış yerde park etme bir cezaya neden olabilir - oldukça büyük bir ücret.
  Mexico City’nin en prestijli, ünlü ve yaratıcı otellerinden biri olan Four Seasons Hotel Mexico D.F., Amerikan Otomobil Derneği tarafından “beş elmas” da dahil olmak üzere farklı ödüllerin düzenli kazananıdır. … Açık
8. İspanyanın ülkedeki resmi dili olmasına rağmen, yerel halk birçok farklı lehçe konuşabilir.
9. Para değişiminde bulunduğunuz zaman, en uygun fiyatla en düşük ücreti alan ’casas de cambio’ - uzmanlaşmış mekanlardan en iyi para birimi yerdir.
10. Pazar günleri pek çok devlet dairesi ve mağazası çalışmaz ve Cumartesi kısa bir çalışma günü olarak kabul edilir.
11. Büyük restoranlar, alışveriş merkezleri ve oteller kredi kartlarını kabul etmektedir. Birçok restoran ve alışveriş merkezinde ABD doları ödeyebilirsiniz.
12. Yerel lokantalarda ipucu miktarı% 10 - 15 arasında tahmin eder. Otel işçilerine, taksi şoförlerine ve tur rehberlerine küçük nakit ödül de bırakmanız tavsiye edilir.
13. Şehrin banliyölerinde arabayla seyahat etmeyi planlayanların ücretli otoyolları daha güvenli oldukları için kullanmaları önerilir.
Meksiko - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Meksiko’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Eskamoles Meksika Restoranları

From the series “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
Yerliler bu incelik için karınca havyar diyoruz. Yaz başında, birçok Meksika pazarında satın alınabilir. Bazı karınca yumurtaları dondurulur, bu nedenle yıl boyunca süpermarketlerden satın alınabilir. Çiğ ve kavrulmuş meyveleri yiyebilirsiniz. Kızartıldıktan sonra, yumurta bir süzme peynirinin dokusunu alır. Tadı gıda oldukça güzel ve biraz hassas bir çatlak lezzet ile tereyağı gibi. Ayrıca karınca yumurtalarının çok sağlıklı bir çanak haline geldiğini de belirtmek gerekir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurlar. Karınca yumurtaları yüksek antioksidan etkiye sahiptir ve daha uzun süre genç kalmanıza izin verir. … Devamını oku

Calakmul

From the series “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
Çamaşır makinesi binası modern ofislerin ve mükemmel bir şekilde döşenmiş dairelerin bir konumdadır. Yüksek katlı, tamamen otomatik olan son derece modern tedarik sistemleri ile donatılmıştır. Calakmul gökdelen, modern teknolojiyle ilgilenen tüm gezginler için görülmeye değer ve gezi programında olağandışı manzaraları görmek için sabırsızlıkla bekliyor. … Devamını oku

Meksiko ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Meksiko’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Meksiko Fotoğrafları

Meksiko haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Meksiko Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Meksiko Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Meksiko’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018