OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Marbella

Marbella’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Marbella - Marriott   Marbella, her zaman çok sayıda yabancı ziyaretçiyi çeken birçok ilginç festival ve fuara ev sahipliği yapıyor. Her yıl Haziran ayında, yerli halk Saint Barnabas’a adanmış muhteşem bir şölen kutluyor. İlk kez, bu tatil 15. yüzyılın sonunda yapıldı, ulusal geleneklerin gerçek uygulamasıdır. Festival programı bir hafta boyunca tasarlandı ve çeşitli eğlence dolu. Eğlence programlarının ana kısmı açık havada gerçekleşir, şehir sokaklarında ve meydanlarda renkli fuarlar ve müzik konserleri düzenlenir.
  Marbella’da hem zengin turistler için hem de ucuz alışveriş merkezlerini ve outlet mağazalarını tercih edenler için mağazaları dolaşmak ilginç olacak. En popüler mağazaların merkezi, dünyaca ünlü markaların … Açık
Festival sırasında birçok sürüş ve atlıkarınca takılır ve burada çocuklar için özel tiyatro gösterileri yapılır. Bölgedeki önemli tarihi olaylara adanmışlardır. Festival boyunca, turistler fuarlarda en popüler ikramları ve içecekleri deneme, yerel zanaatkarlardan ilginç hediyelik eşyalar alma ve güzel tarihi kostümler üzerinde deneme fırsatı bulacaklar. Ana etkinliklerden biri, sıradan yerlilerin ilginç antika ve eserlerini sattığı sokak pazarlarıdır. Alışılmadık hediyelik eşyalarını sevenler kesinlikle sokak pazarlarını ziyaret etmelidir.
Temmuz ayında, bölgedeki en büyük müzik festivallerinden biri olan Starlite Festival Marbella burada düzenleniyor. En az iki hafta sürer, şehir ayrıca bir müzik festivali için özel açık alanlarla donatılmıştır. Festivale klasik orkestralardan pop ve rock müziğe kadar çeşitli türlerin sanatçıları katılıyor. Konser mekanlarının yakınında her zaman fuarlar vardır, bu nedenle festivalin konukları müzikal eğlenceyi popüler yemeklerin tadına bakabilir. Renkli festival, büyüleyici gece programları sayesinde her zaman çok sayıda genç insanı çekiyor. Hava karardıktan sonra, ünlü müzisyenler ve DJ’lerin katıldığı şehir meydanlarında büyük ölçekli açık hava diskoları düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Marbella, Endülüs’teki Malaga şehrinden çok uzak olmayan bir şehir. Marbella Costa del Sol bölgesine aittir. Malaga gibi burası da aristokratlar, toplumun seçkinleri, film yıldızları, ünlüler ve spor yıldızları … Açık
Marbella’da kış da ilginç tatillerle dolu, Noel ve Yeni Yıl kutlamaları sırasında buraya gelmek harika bir fikir. İspanya’daki diğer birçok şehirde olduğu gibi, 6 Ocak Marbella’daki Üç Kral günüdür, tatilin ana etkinliği şehrin sokaklarında düzenlenen ciddi bir alaydır. Alayı katılımcıları, üç kralın ciddi bir alayı tarafından yönetilen güzel tarihi kostümler giymişler. Seyircilere cömertçe tatlılar atıyorlar, bu güzel kış tatili yerel çocuklar arasında favori.
Marbella - Marriott Şubat ayının sonunda Marbella’da kışı görmeye adanmış geleneksel karnaval başlar, Mart ayında sona erer. Bu festivale binlerce yerel sakin katılıyor, karnaval günlerinde şehrin sokaklarında en inanılmaz kostümler giymiş insanlarla tanışabilirsiniz. Festivale müzik ve dans grupları katılıyor, şehir sokaklarında ilginç performanslar var, aralarında çocuklar için özel etkinlikler var.
  Marbella’nın çocuklu turistler arasında çok popüler olması tesadüf değildir. Tesis aileler için idealdir. Su eğlencesi hayranları kesinlikle Costawaterpark’ı sevecekler. Bu park oldukça küçük ama parlak … Açık
Festivalin konukları, popüler bölgesel yemeklerin nasıl pişirileceğini ve ulusal tarzda ilginç hediyelik eşyalar yapmayı öğrenebileceğiniz ilginç masterclass’lara katılmaya davet edilir. Marbella’daki karnaval, Lent’in başlangıcından önce yapılır, bu nedenle her zaman zengin bir gastronomik bileşen içerir. Lezzetli paella karelerdeki büyük tavalarda pişirilir, her yerde yerel sakinlerin popüler tatlılarını ve favori içeceklerini tadabilirsiniz.
Marbella Vista Yıl boyunca, yerli halk birçok dini bayramı kutluyor. Marbella’nın her bölgesinde koruyucu azizlerin onuruna harika kutlamalar düzenleniyor. En güzel dini etkinlik, ’tronos’ adlı bir etkinlikle açılan yıllık Paskalya geçit törenidir. Bu, yerlilerin şehir sokaklarında şık eski tahtlar taşıdığı ciddi bir alayın adıdır. Güzelliklerinde dikkat çekiyorlar ve yerliler için büyük bir sembolik değere sahipler, zengince dekore edilmiş bazı tahtların ağırlığı 5 tondan fazla olabilir.
  Marbella, deniz ürünleri yemeklerinde uzmanlaşmış çok sayıda restorana sahiptir. Benzersiz balık ikramları yerel mutfağın ana spesiyaliteleri olarak kabul edilir, ancak diğer gıda trendlerinin hayranları ziyaret etmek … Açık
Her yıl alayda yer alan bazı tahtlar, 17. yüzyıldan beri şehrin tapınaklarında bulunmakta ve tarihi değeri büyüktür. Sadece üyeliği yerel sakinler için büyük bir onur olan yerel dini kardeşlik temsilcileri onları şehir etrafında taşıma hakkına sahiptir. Paskalya’da Marbella’da güzel sokak performansları düzenlenir, şehirde gün boyunca fuarlar ve sokak sanatçıları vardır. Dini bayramlar yerel sakinler tarafından büyük ölçüde neşeyle kutlanır, ciddi bölüme ek olarak, her zaman zengin bir eğlence programı düzenlenir.
Marbella - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Marbella ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Marbella yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of St. Mary the Crowned, Gibraltar, 59.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Shrine of Our Lady of Europe, Gibraltar, 61.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral de la Asunción, Ceuta, 80 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Marbella kaleleri
♥   Kalesi 'Torre Río Real' Málaga, 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Torre Ladrones' Málaga, 13 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tower of Calaburras' Málaga, 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sohail Castle' Málaga, 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Álora' Málaga, 37.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle del Águila' Málaga, 38.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alcazaba of Málaga' Málaga, 47.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Marbella’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraflarla Marbella’nın Renkleri

Marbella Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Marbella’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Marbella’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Marbella’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Marbella’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018