OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Luton

Luton’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Hoo Lion   Luton, tarihi etkinliklere ve çeşitli kültürel alanlara adanmış ilginç yıllık festivaller ve tatillerle dolu zengin bir festival hayatına sahiptir. Luton’un tatil takvimindeki ana etkinlik, İngiltere’deki bir günlük en büyük karnaval olan Uluslararası Karnaval’dır. İlk defa, bu tatil 1976’da yapıldı. O zamanlar çok daha küçük bir ölçeğe sahipti ve sadece yerliler tarafından biliniyordu. Karnaval, ilk yıllarında, Luton sakinlerinin ve yakındaki bazı kasabaların katılımıyla sokaklarda düzenlenen renkli fuarlarla sınırlıydı.
  Luton, İngiltere’nin başkenti Londra’dan çok uzakta olmayan İngiltere’deki nispeten küçük bir kasabadır. Bu gerçek Luton’u turistlere çekici kılıyor. Kasabanın nüfusu yaklaşık 230 bin kişiyi … Açık
Zamanla karnaval, uluslararası ün ve inanılmaz ölçek kazandı. Sadece bir günde tüm eğlenceli programına uygun bir gelenek değişmedi. Şimdi tatile müzisyenler, sanatçılar ve dünyanın her yerinden gelen diğer kültürel isimler katıldı. Karnaval genellikle Mayıs ayında düzenlendiğinden, tüm eğlenceleri parklarda ve açık gökyüzünün altındaki sokaklarda gerçekleşir. Karnavalın konukları ilginç konserlere ve sanat sergilerine, zanaat atölyelerine ve mutfak gösterilerine katılabilir.
Karnavalın ana olayı geleneksel kostümlü bir alayı. Tüm katılımcıları kendi başlarına orijinal kostümler hazırlar. Her yıl, orijinal Luton festivali, katılımcıların kıyafetlerini dikmelerine göre temasını değiştiriyor. Bugün yaklaşık bin kişi geçit törenine katılırken, tatilin toplam konuk sayısı neredeyse yüz kat daha büyüktür. Luton Uluslararası Karnavalının temel amacı, farklı kültür ve geleneklerden insanları bir araya getirmek ve yeteneklerini gösterme fırsatı vermek. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Luton’da, çocuklarla tatiller ilginç eğlence merkezlerini ziyaret ederek çeşitlendirilebilir. Turistler için en popüler tatil yerlerinden biri de Cineworld Sinemaları. Bu ultramodern sinemada, bütün aile filmleri ve … Açık
Luton’un birçok ilginç gelenekleri ve gelenekleri vardır. Şehir, yüzlerce yıl önce şapka endüstrisi ile ünlüydü. Moda kadınlar Londra’dan buraya yeni aksesuarlarla kendilerini şımartmak için geldi. Kentte kadın şapka üretimi geleneği bugüne kadar korunmuştur. Bazı tarihi fabrikalar hala çalışmaktadır ve bazı ilginç temalı dükkanlar sokaklarda bulunabilir. Burada sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de uygun bir başlık seçebilecek.
Hoo Hotel Temmuz başında, Gençlik Festivali Luton’da kutlanır. Bu tatil, şehir takvimindeki en yenilerinden biri. Yerel gönüllüler festivali 2015’ten bu yana her yıl düzenliyorlar. Temmuz ayının ilk cumartesi kutlamalarına dünyanın çeşitli ülkelerinden gençler katılıyor. Bunlar arasında genç film yönetmenleri ve sanatçılar, tiyatro sanat ve müzisyenleri temsilcileri, yetenekli sanatçılar ve tasarımcılar var.
  Luton, geleneksel İngiliz mutfağını keşfetmek için harika bir yer. Yerel restoranlar, yüzlerce yıl önce tarifleri icat edilmiş onlarca ilginç yemek sunmaya devam ediyor. Bölgesel mutfağı çok pratik ve tatmin edici … Açık
Festival, müzik konserleri, tiyatro gösterileri, film gösterimleri, sanat sergileri ve spor müsabakalarını içeren çok zengin bir eğlence programına sahip. Gençlik festivalinin ilginç bir özelliği var - faaliyetlerinin önemli bir kısmı tarihi St Luke Kilisesi Leagrave’de gerçekleşiyor. Popüler bir kültür merkezinin statüsünü uzun süredir edinmiş olan önemli bir yerel tarihi eserdir.
Luton Town Centre Festival gününde tiyatro gösterileri yapıldı, müzisyenler ve çeşitli gençlik örgütlerinin temsilcileri kilisenin duvarlarında sahne aldı. Böyle yaratıcı bir girişimin yerel halkın çoğundan son derece olumlu geri bildirimler aldığı söylenmelidir. Gençlik festivalinin programı çok sayıda misafir ve katılımcıya yöneliktir, birçok okul çocuğu ve daha küçük çocuklar her zaman yer alırlar. Festival süresince toplanan tüm fonlar yerel gençlik merkezlerini desteklemek ve geliştirmek için kullanılır.
  Luton’un tarihi, sekiz yüz yıldan fazla bir zaman geçirmiştir, bu nedenle şehirde çeşitli dönemlere ait birçok tarihi mekan korunmuştur. St Mary’s Kilisesi - Şehir merkezinde, ortaçağ mimarisinin canlı bir … Açık
Luton’da gerçekleşen çocuk tatilleri ayrı bir sözü hakediyor. Çocukların gelişimi ve milli kültüre katılımları her zaman büyük önem verilmiş ve şimdi şehir çocuklar için çeşitli tematik tatiller düzenliyor. Bunun güzel bir örneği, yerel eğitim ve kültür kurumlarının katıldığı yıllık Çocuk Kitap Festivali’dir. Etkinliğin zorunlu bileşenleri kitap fuarları ve ailelere yönelik ilginç edebi akşamlar.
Yerel halk, memleketlerine ve kültürel geleneklerine duydukları büyük aşkla bilinir, ancak modern kültürel eğilimler onları asla geçemez. Londra gibi ünlü bir başkentin yakınlığına rağmen, kendine has bir atmosfere sahip küçük şehir kültürel geleneklerini dikkatle koruyor ve büyüleyici karnavallar ve festivallerle dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Yıl boyunca gerçekleşecekler, bu nedenle etkinlik turizmi hayranları tüm yıl boyunca şehri ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır.
Luton - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Luton ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Luton yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   National Shrine of Our Lady of Willesden, London, 40.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ukrainian Catholic Cathedral of the Holy Family in Exile, London, 45 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Church of Our Lady of Victories, London, 45.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Principal Church of Our Lady of the Assumption and St Gregory, London, 45.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Margaret’s Church, London, 47.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Westminster Abbey, London, 47.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Metropolitan Cathedral of the Most Precious Blood, London, 47.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Luton kaleleri
♥   Kalesi 'Someries Castle' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Totternhoe Castle' , 10.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Berkhamsted Castle' , 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hertford Castle' , 25.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bedford Castle' , 28.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bishop’s Stortford Castle' , 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Margaret’s Castle' , 43.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Luton’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

20.07.2024

Fotoğraflarla Luton’un Renkleri

Luton Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Luton’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Luton’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Luton’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Luton’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018