OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lübnan

Lübnan Haritaları


Büyük haritası Lübnan
Lübnan haritasının gerçek boyutları 1348 X 1972 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 614873. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: Lübnan.

Lübnan Şehir ve Bölge Haritası

Lübnan’ın Benzersiz Yerleri

Jüpiter Tapınağı

Serimizden “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
  Benzersiz bir yapı, eski Lübnan şehri Baalbek'de bulunan eski Jüpiter tapınağıdır. Eski yapı şimdi harabe kalmış olsa da, büyüklük ve yapısal özelliklerle hala hayranlıkla izliyor. Tapınağın ana sırrı, tabandaki büyük plakaların yanı sıra yüksekliği yaklaşık faturaların ardından 20 metreye ulaşan oyma mermer sütunlardır.

Binlerce binanın bu binaları inşa edebileceği bugünün görüşüne kadar belirsizliğini koruyor. Tarihsel verilere göre, Baalbek tapınağı yüzyıllar boyunca var olmuş ve kısmen imparatorun Theodosius hükümeti tarafından yok edilmiştir. Bu alanın binlerce yıl önce kutsal olduğu ve son derece önemli olduğuna inanılıyordu. Bu, devasa tapınağın ortaya çıkışını açıklayabilir.

Tapınak inşa etme sürecini hayal etme girişiminde, bir dizi açıklanamayan soru gelir. … Tümünü Oku

Three Bridge Chasm

Serimizden “Dünyanın En Büyük ve En Fazla Dallanmış Mağaraları”
  Uçurumlar üç köprü - böyle bir isim, Lübnan'da bulunan Jura mağarasına. Doğal girişi, 225 metre derinliğindeki yer kabuğunda Baatara şelalesini akan bir uçurumdur. Doğal kökenli bu harika yerler birlik olarak değerlendirilir. Mağara adı, başlıca özelliklerinden birini mükemmel şekilde yansıtıyor. Uçurumlarda, biri diğerinin üzerinde üç doğal köprü görebilirsiniz. Yaklaşık hesaplamalara göre, mağara 160 milyondan fazla yıl önce kurulmuştur. Zorlu yeraltı nehirleri ve akarsuları bugün labirent oluşturmaya devam ediyor.

Mağara zeminlerine sadece deneyimli speleologlar inebilir. Turistlerin emrinde başka bir heyecan verici olay da var - köprülerden birinde yürüyün ve güzel şelale ziyaret edin. Köprü çok kırılgan, orta kısımda kaya minimum kalınlığa sahip, bu nedenle köprü uçurumun içine … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Lübnan
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraflarla Lübnan’ın Aurası

Lübnan Gelenekleri

Beyrut
  Yerliler çok samimi ve misafirperver insanlardır. Ziyaretçilere büyük bir merakla davranırlar ve her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyarlar, bu nedenle herhangi bir güçlük durumunda yerel halkla serbestçe iletişime geçebilirsiniz. Beyrut sakinleri ile tartışılmaması gereken konular siyaset ve ulusal kültürdür. Ulusal özelliklerle ilgili yanlış bir kelime ya da aşağılayıcı bir jest yerlilere büyük zarar verebilir. Gezginlerin, konuşma sırasında Avrupalılar için normal kabul edilen belirli jestleri … Devamını Oku

Lübnan Şehir Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018