OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Leicester

Leicester’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

St Andrews   Modern kentin üzerindeki ilk yerleşim Roma İmparatorluğu döneminde ortaya çıkmıştır. Leicester, ülkedeki en eski şehirlerden biridir. Şehrin merkezinde, 11. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş en eski tarihi eser olan Leicester Kalesi bulunmaktadır. Eski bina inanılmaz güzellikteki bahçeyle çevrilidir; Tur katılımcılarına rahat bir verandada kısa bir gezi ve yakındaki St. Mary kilisesini ziyaret etme imkanı sunulur. Bu dini anıt daha sonraki döneme aittir; kilise 12. yüzyılda inşa edilmiştir.
  1. Leicester’e ilk kez gelen yolcular, Her Sokak’ta bulunan turizm merkezini ziyaret edecekler. Burada bir şehir rehberi, ayrıntılı bir harita ve ilgi çekici yerleri tanımlayan broşürler alabilirsiniz. Ayrıca … Açık
Ortaçağın en dikkat çekici anıtları Leicester köprüler. Toplamda, şehirde üç köprü sağ kaldı: Packhorse Köprüsü, Kral William Köprüsü ve Belgrave Köprüsü. İlginç bir nesne Beaumont Leys; Birkaç yüzyıl önce Tapınakçılar Manastırı’nın bulunduğu devasa bir yerleşim. Bugün eski bina yıkılmış durumda. Tarihi mekanları gezdikten sonra herkes yakındaki bir gölete inebilir ve pitoresk manzaraların keyfini çıkarabilir.
Dışarıda vakit geçirmeyi tercih edenler, yanında önemli bir cazibe merkezi olan güzel Abbey Park’ın tadını çıkarmaya kesinlikle değer. 1143’te orada Aziz Mary Manastırı kuruldu. Bu güne kadar sadece birkaç ürün hayatta kalmayı başardı; Binanın büyük kısmı yıkılmış durumda. Güzel mimari anıt katedral var. Cephe özgün tasarımı ve rafine iç mekanları olan yüksek ölçekli yapı, güvenli bir şekilde şehrin en güzel yapılarından biri olarak adlandırılabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kesinlikle herkes Leicester’de alışveriş yapmak için uygun bir yer bulacak. Highcross Alışveriş Merkezi Leicester, müşterilerine çok çeşitli kıyafetler ve aksesuarlar sunmaktadır. Şehirdeki en büyük … Açık
Geziye kesinlikle Leicester Guildhall’ın tarihi ziyaretinde bulunmalısınız. 14. yüzyılda inşa edilmiştir; Yeniden yapılanmanın tamamlanmasından sonra, bina müze haline getirildi. Şimdi ilginç bir etnografik ve tarihi sergi koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Karmaşık Jewry Wall, Roma Hamamı’nın inşa ettiği bir açık hava müzesidir. Eski zamanlara kayıtsız olmayan herkes ziyaret etmekle ilgileniyor. Belgrave Hall Müzesi, Victoria döneminin yaşamını ve kültürünü ziyaretçileri tanıtırken, Abbey Pumping Station Müzesi en çarpıcı bilimsel keşiflere adanmıştır. Olağandışı gezileri ziyaret etmeyi seven turistler, koleksiyonu benzersiz olduğu için Ulusal Gaz Müzesi’ne de bakmak zorundalar.
The Newarke Gateway   Leicester’deki diğer müzeler arasında ilgi çekici olan Plantagenets’in son erkek temsilcisinin gerçek tarihini anlatan Kral III. Richard Ziyaretçi Merkezi’dir. Yer tesadüfen seçilmedi: bir zamanlar mevcut kilisede, kral gömüldü (şapel daha sonra yıkıldı). Bugün, bilgisayarlı tomografi taraması kullanılarak Leicester Üniversitesi tarafından onaylanan kalıntıları, daha önce bahsedilen Leicester Katedrali’nde saklanmaktadır. Bu arada, katedralin yakınında krala ait bir anıt var, bu yüzden onur kırıcı bir şekilde kamuoyu manipülasyonu yoluyla karalanmış.
  Leicester, aynı zamanda Leicestershire’ın idari merkezi olan İngiltere’de bir şehirdir. Şehir yaklaşık iki bin yıl önce eski Kelt yerleşiminde kurulmuştur. O zamanlar eski Romalılar daha sonra şehre … Açık
Ulusal Uzay Merkezi kesinlikle şehrin tüm gezi rotalarına dahil edilmelidir. Bu kültürel kurumu ziyaret etmek, gerçek bir mekan odyssey olabilir. Uzay araştırmalarının tarihini anlatıyor ve sergilerin birçoğu, bu tür diğer müzelerde tipik olarak sunulanlar gibi gerçek ama etkileşimli veya bilgilendirici değil. Uzay eşyaları, uzay araçları, mineraller - bunlar müzenin koleksiyonundan bazı örnekler.
Retro Bilgisayar Müzesi, çok sayıda ilginç bilgi bulabileceği mükemmel bir kültürel kurumdur. Bu kez ziyaretçilere bilgisayarların evrimi hakkında bilgi verilmektedir. Uçaklara meraklı olanlar muhtemelen teknolojilerini, ana vurgunun İkinci Dünya Savaşı ve savaş sonrası dönemin uçak koleksiyonunu gösterdiği Bruntingthorpe Hava Müzesi’nde çalışmakla ilgileneceklerdir. Muhteşem peyzaj tasarımı, asırlık ağaçları, inanılmaz egzotik bitki ve kaktüsler koleksiyonunun yanı sıra bir taş bahçeyle Leicester Botanik Bahçesi Üniversitesi’nden geçmek iyi bir fikirdir.
  Birleşik Krallık’ın kalbinde yer alan Leicester şehri, aile tatili için iyi bir seçenek olabilir. Burada her zevke uygun eğlence bulacaksınız - çocuklar eğlence merkezlerine getirilmeli ve tüm aile harika parklarda … Açık
Eğri Tiyatrosu, mimari açıdan özel ilgi çekmektedir (burada sahnelenen tiyatro gösterileri, tiyatro sanatının hayranları için daha az ilginç değildir). İşlevsel ve aynı zamanda güzel olan binası, modern mimarinin canlı bir örneğidir. Tiyatronun inşaatı 2008 yılına kadar uzanıyor, mimar Rafael Vignoli Basseira ve burada gerçekleşen ilk gösteri ’Lift Off’ adlı bir performanstı. Bu arada, daha gösterişli şovlar arayanlar Foxlands Çiftliği’ne gitmeli ve geleneksel olarak Eylül ayının ilk hafta sonu düzenlenen ve II.
Charles Street View Newarke Evleri Müzesi ve Bahçeleri de görülmeye değer. Burada Tudor döneminden 20. yüzyılın başlarına kadar kentin tarihi hakkında birçok ilginç bilgi bulabilirsiniz. Özellikle ilgi çekici olan, yeniden yapılandırılmış bir Birinci Dünya Savaşı açmasıdır. Kompleks iki binadan oluşmaktadır: Wygston’un Chantry House ve Skeffington House. Harika bir tarihi ve dini anıt, tarihe dokunma atmosferini hissedebileceğiniz St. Peter Kilisesi ve Miras Merkezi’dir. Romanesk kilise 14. yüzyıla kadar uzanıyor. Tapınağa gelen birçok ziyaretçi vitray pencereler ve içinde yer alan bir sunaktan etkilenir.
  İngiliz mutfağında uzmanlaşmış en iyi restoranlardan biri The Boot Room olarak kabul edilir. Çağdaş bir tarzda dekore edilmiş oda ve personelin yardımsever tutumu geniş menüye mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. … Açık
Aziz Nikolaos Kilisesi, kutsal mimarinin bir başka güzel anıtıdır. Malzemelerinin analizi, kilisenin MS 880 tarihli olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, çalışmalar, eski Roma döneminde, daha önce yerel tapınağın inşa edildiğini gösteriyor. Bununla birlikte, yüzyıllarca süren kilise 1825 yılına kadar kötü durumdaydı ve yıkılması için bile teklifler vardı. Fakat bunun yerine, 1844’te kilise yenilendi. Pekala, şimdi Leicester’ın turistik güzergahındaki en ilginç yapılardan biri - tarihi, dini ve kültürel açıdan. Leicester tarihindeki antik Roma dönemini yansıtan bir diğer anıt ise Aziz Nikolaos Kilisesi’nin hemen yanında bulunan Yahudi Duvarı.
İngiliz kentinde ayrıca beklenmedik bir bina da bulabilirsiniz - Hindu tapınağı BAPS Shri Swaminarayan Mandir. Hinduizmin hüküm sürdüğü ülkelere özgü renkli mabetler gibi görünmüyor, ama yine de görülmeye değer. Nedeni modern tarzdır - inşası sırasında mimarlar özgünlük, gelenekler ve işlevsellik üzerine odaklanmıştır. 18. yüzyılda yerel halkın yaşamını tanımak isteyenler, Stoneywell adlı bir köy grubunun bulunduğu yakındaki Markfield köyünü ziyaret etmeye teşvik edilir. Leicester çevresinde seyahat ederken tarihin dokunuşunun harika atmosferini, pitoresk bahçelerini ve muhteşem mimarisini yaratan yeniden yaratılmış iç mekanlar.
Aşağıdaki bölümde, Leicester ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Leicester ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Leicester - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Leicester yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Nottingham Castle' , 35.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Apethorpe Palace' , 44.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Chatsworth House' , 73.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Woburn Abbey' , 81 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Leicester yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of Our Lady and St. Thomas, Northampton, 45.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Leicester’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Leicester’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Leicester’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leicester Komşularında Kültürel Geziler

Leicester Kültür Rehberi. Leicester’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Leicester’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018