OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Petronas towers view from the sky bar   1. Burada kıyafet ile ilgili katı kurallar yoktur; yerliler gayrı resmi bir tarza sahipler, hatta gündelik kıyafetler içindeki önemli aktiviteleri bile ziyaret edebiliyorlar. Şehri keşfetmek için gündelik giyim mükemmel, burada her yaştan insanlar arasında yaygın.
2. Yürüyüşe çıkmak, güneşin özellikle kurnaz olması nedeniyle yanınıza aldığınızdan emin olun. Dışarıda zaman geçirmeyi bekleyenler için kovucular faydalı olurdu.
3. Restoranlar ve otellerde bahşiş bırakmanız nadirdir. Bazı lüks yerlerde faturaya dahil edilebilir ve genellikle toplam siparişin% 10’undan fazla değildir.
4. Yerliler çok misafirperverler, bu nedenle ziyaret için gelme davetini reddetmeyin. Konuksever, açıkçası konuklara da reddedilmeyecek bazı içecekler ve yiyecekler sunar.
5. Birbirinizi gevşek bir el sıkışma ile selamlamak yaygındır. Sarılmalar, yalnızca yakın arkadaşlar veya akrabalar için uygundur; İlişki sırasında dokunmaya izin verilmez. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Sadece sağ elinizle yiyecek, para ve diğer eşyaları alıp geçmek zorundasınız. Sol elinizle bir nesneyi geçirirseniz, bu ciddi bir hakaret sayılır ve kızgınlığa neden olabilir.
7. Dini eşyalara ve yaşam alanlarına girerken ayakkabınızı çıkardığınızdan emin olun. Camilere ve diğer ibadet yerlerine katılmak isteyenlerin özenle kıyafet seçmeleri gerekir. Çok parlak ve açık boyunlu olmamalıdır.
  Kuala Lumpur’da çocuklu tatilcilere yönelik eğlence seçimi inanılmaz. Eğlence merkezi Berjaya Time Square Theme Park, çocuklu turistler arasında büyük popülerliğe sahiptir. Büyük bir alışveriş kompleksi … Açık
8. Küçük piyasa değeri olan yeterli notla yerel pazarlara gitmeye değer. Bu şekilde satıcılarla anlaşmak daha kolay olacaktır. Büyük süpermarketlerde ve lüks mağazalarda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
9. Piyasalarda ve özel ticari pavyonlarda pazarlık yaptığınızdan emin olun. Fiyatı düşürmeyi başaramasanız bile, satıcıdan hoş bir hatıra alabilirsiniz. Bazı pazarların yalnızca geceleri çalıştığını da belirtmekte fayda var.
10. El dili oldukça kendine özgüdür ve bir ton özelliği vardır. Örneğin, herhangi bir durumda konuşma sırasında, bu jest rahatsız edici olduğu için, işaret parmağınızla herhangi bir nesneyi veya kişiyi işaret etmeyin. Yerel halk tarafından kutsal kabul edilen kafaya dokunmayın. Kafa vurmak yasaktır, çocuklar istisna değildir.
Kuala Lumpur - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kuala Lumpur’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Skybridge

From the series “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
Binanın hemen yakınında pitoresk peyzajlı bir park var ve çok sayıda süsleme ve çeşme var. Gökdelenlerin açılmasından bu yana, ziyaret etmeyi isteyen bir grup insan o kadar harika ki bazı kısıtlamalar getirilmelidir. Malezya'nın en yüksek izleme platformuna tırmanmak isteyenler, önceden bilet satın almak zorunda olduğunu düşünmek zorunda. Buna ek olarak, gözlem platformu, haftanın farklı günlerinde farklı zamanlamayla işler. Bunu önceden açıklığa kavuşturmanız önerilir. … Devamını oku

Bukit Jalil Ulusal Stadyumu

From the series “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
Stadyumun çevresindeki egzotik bitkiler, havuzlar ve çeşmeler ile harika bir kare var. Burası romantik yürüyüşler ve photoshoot için bulunmuştur. Halen, Bukit Jalil Stadyumu, mümkün olan sayıda izleyiciden sonra dünyanın dördüncü stadyumudur. Bukit Jalil oturma ve ayakta duruyor. Güzel tasarımı ve mükemmel ekipmanları ile Kuala Lumpur'daki ultramodern stadyum, burada eğitim oyunları oynayan dünyaca ünlü futbol kulüpleri ile de popüler. Bukit Jalil Stadyumunun en ünlü konukları Manchester United ve Chelsea. … Devamını oku

Kuala Lumpur ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Kuala Lumpur’da araba kiralama

Yeni Elite Scotch Club, Edinburgh'daki Balmoral Otel'de Açılıyor

Yeni elit kulüp, her ziyaretin unutulmaz olacağına söz veriyor. Viski uzmanları ve elçilerinden oluşan bir ekip, kulüp üyeleri en iyi viskinin tadını çıkarmaya her geldiklerinde yeni bir şeyler hazırlayacak. The Macallan'ın özenle seçtiği amber içeceği Lalique bardaklarda servis ediliyor. Bu Fransız kristal üreticisi, kusursuz kalitesiyle ünlüdür. Viski Elçileri ayrıca Macallan Malt Scotch Whisky ile kokteyl yapabilirler. Oku bunu

26.09.2021

Kuala Lumpur Fotoğrafları

Kuala Lumpur haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kuala Lumpur Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kuala Lumpur Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kuala Lumpur’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018