OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İskenderiye

İskenderiye’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Sunrise in Old Town Alexandria   Şehirdeki tüm turistik yerleri keşfetmek için muhtemelen bir günden fazla zamana ihtiyacınız olacaktır. Şehirde birçok gezi rotası geçmektedir, bu nedenle her gezgin en ilginç yerleri seçebilir. İskenderiye’de dünyanın en eski kütüphanelerinden biri olan Bibliotheca Alexandrina’yı bulabilirsiniz. Tarihi kütüphane binası tamamen restore edilmiştir ve şu anda bir konferans merkezi, üç müze, bir planetaryum ve çeşitli sanat galerileri barındırmaktadır. Aynı zamanda kütüphane orijinal amacını kaybetmemiş - salonları 8 milyondan fazla kitap içeriyor.
  İskenderiye’deki lüks oteller, en deneyimli ve seçkin gezginleri bile şaşırtacak. Muhteşem Tolip Hotel Alexandria, ülkenin çok ötesinde bilinir. Orijinal cephesi ile büyük ve inanılmaz derecede çekici bir bina … Açık
İlginç bir tarihi dönüm noktası ünlü yazar Lawrence Darrell’in yaşadığı Villa Ambron’dur. Varlığı boyunca, bina asla yenilenmemiştir, bu yüzden şimdi çok harap görünüyor. Önemli bir gezi tesisi, çok sayıda antika sanat eserine ev sahipliği yapan Graeco-Roman Müzesi’dir. Kırk bin sergide ayrıca antik heykelcikler, zarif vazolar ve resimler bulunmaktadır. Pitoresk yerlerde yürüyüş hayranları, Montazah Sarayı Bahçelerini ziyaret etmeyi düşünmelidir. Kayalardan birinde güzel bir konak duruyor, inşaatı 1914’te tamamlandı. Konak, piknik alanına sahip büyük bir parkla çevrilidir.
En gizemli yerel cazibe merkezlerinden biri Kom El Shoqafa’nın mezarlarıdır. Arkeologlara göre, MÖ 2. yüzyılda inşa edilmişlerdir. Bu üç düzeyde mezarların büyük ölçekli bir labirenti. Katacomblar güzel bir mimariye sahiptir. Labirentin duvarlarında eski dualardan gelen sözlerle yazıtları görebilirsiniz. Pharos adasında 15. yüzyıla kadar uzanan Fort Qaitbay bulunuyor. Kale, ünlü İskenderiye fenerinin bulunduğu bir yerde duruyor. Kale salonlarının bir kısmı Deniz Müzesi’ne dönüştürülür. Royal Jewellery Museum, güzel tarihi konaklardan birinde yer almaktadır. Kraliyet hanedanına ait eşsiz takılarının yanı sıra, müzede geniş bir silah koleksiyonu ve mücevher kaplı iç dekorasyon da bulunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tarihi ambiyansa sahip konaklama mekanlarının seçimi İskenderiye’de daha iyi. Fouad Hotel bütçesi konuklarını eşsiz atmosferiyle büyülemektedir. Bu zarif kalıplar ve mozaikler ile dekore edilmiş inanılmaz zarif … Açık
  Stanley Köprüsü, tarihi binalarla biraz çelişmektedir. Modern bir tarzda inşa edilmiş, ancak bu gerçeğe rağmen, kesinlikle görülmeye değer olan önemli bir mimari yapı olarak kabul edilmektedir. Eşsiz görünümüyle tanınan aşıklar uzun zamandan beri gönlünü gönülsüzce sundu çünkü şehirdeki en romantik yerlerden biri. Bununla birlikte, en güzel deniz manzarasının tadını çıkarmak için en azından Korniş’i ziyaret etmek gerekir. Bu, Mısır’daki en uzun rıhtımlardan biridir ve onun boyunca yürümek böyle bir zevk olacaktır.
Mısır’daki Roma saltanatını anımsatan Roma amfi tiyatro kalıntıları kentin en dikkat çeken yerlerinden. Ancak, ortaya çıktığı gibi, bina İskenderiye Üniversitesi (Kom El-Deka) idi. Bununla birlikte, keşfedildiği zaman, “Roma Amfitiyatrosu” adı çoktan kesin olarak tespit edilmişti. Bu, yalnızca Mısır’da değil, tüm dünyada antik çağın en önemli yapılarından biridir. Her taşın ideal bir şekilde işlenmesi ve aynı zamanda başka bir taşa mükemmel şekilde oturması gerçeği göze çarpıyor. Şehrin en önemli yerlerinden biridir ve bu nedenle görülmesi gerekir.
  İskenderiye romantik tatiller için konaklama yerleri bir seçimdir. San Giovanni Stanly Hotel & Restaurant gibi farklı yaştaki çiftler. Stanley’nin pitoresk bölgesinde, sahile birkaç adım mesafede yer almaktadır. … Açık
Şehir, muhteşem dini yerleri ile öne çıkıyor. Ebu el-Abbas el-Mursi’nin güzel camisi, kentte ilginç tapınaklar bulunduğunun mükemmel bir kanıtı. Burada her şey güzel, hem dışarıda hem de içeride. Bina renkli konutlar ve yeşilliklerle çevrilidir. Başka bir ilginç ibadet yeri El Kaide İbrahim Camii’dir. İskenderiye’nin en tanınmış yerlerinden biridir. 1948 yılında Mario Rossi adlı mimar tarafından yaptırılmıştır. Bina, mimarisi ile herkesi etkiliyor. Öte yandan, iç dekorasyon da deneyimsiz bir turisti şaşırtabilir. Birisi yardım edemez ama aynı zamanda tarihi bir değeri olan anıtsal bir yapı olan St.
Şehirde pek çok harika heykel var. Bunların arasında Pompey Sütunu’nun yanında bulunan ve bilinmeyen bir deniz askerinin anıtı olarak öne çıkan Serapéion’u görmelisiniz. Kalıcı ikametgahı ölümünden sonra deniz olanların anısına kurulur. Yapıyı deniz tabanına yakın bulacaksınız. Pompey’nin Sütunu antik zamanları anlatıyor, Serapéion’a bir işaret veren kentin bir uyarı kulesi gibi yükseliyor. Serapéion da, gerektiğinde şehri savunacak. Anıt, 4. yüzyılın sonunda tahrip olmuş olan İskenderiye serası yerine inşa edildi.
  City Center Alışveriş Merkezi, İskenderiye’nin en büyük alışveriş merkezidir ve ilginç mallar arayan tüm gün boyunca dolaşabilirsiniz. Düzinelerce giyim ve ayakkabı dükkânı, hediyelik eşya ve parfümeri … Açık
Şehirde ayrıca belirli bir zaman dilimi sergileyen ilginç müzeler var. Kraliyet Kuyumculuk Müzesi’nde, kralların mücevherlerinin güzel bir koleksiyonunun yanı sıra mimari ve tasarım sanatının inanılmaz eserlerinin tadını çıkarabilirsiniz. İskenderiye Ulusal Müzesi, belki de şehir tarihi hakkında bilgi edinmek için en iyi yer. Buradaki en önemli eser, Büyük İskender’in ve büstünün mozaik görüntüsü olarak kabul edilir. Ayrıca, eski Mısır heykelleri ve mumyalar da burada bulunabilir.
Aşağıdaki bölümde, İskenderiye ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

İskenderiye ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İskenderiye - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Mısır İkonik Kültürel Yerleri

  Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, ünlü beldelerin kumsallarında dinlenmek ve Eski Dünya'nın atmosferine dalmak için Mısır'a geliyor. Hanedan dönemine ait yapılar ve nekropol kalıntıları, görkemli saraylar ve camiler, renkli oryantal çarşılar ve pitoresk vahalar ihtişamıyla şaşalı ve fethediyor. Kahire yakınlarındaki Giza çöl platosunda piramitlerin bir kompleksi var. Yapımlarının tarihi gizem dolu. Eski Mısırlılar firavunların gömülmesi için piramitler kullanmışlardır. Etkileyici boyutları ve ideal oranları hayal gücünü dalgalandırıyor. En büyük yapı 146 m yüksekliğe sahip Keops Piramidi'dir. Kompleks, Mısır kraliçelerinin gömüldüğü yer olan Khafre ve Menkaure piramitlerini kapsamaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama İskenderiye’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

13.08.2022

İskenderiye’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

İskenderiye’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İskenderiye Komşularında Kültürel Geziler

İskenderiye Kültür Rehberi. İskenderiye’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. İskenderiye’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018