OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İskenderiye

İskenderiye’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Mısır’da diğerleri gibi olmayan bir şehir var. Burası İskenderiye, Mısır’ın kuzey başkenti. Neden sermaye? Çünkü, önce ülkenin en büyük ikinci kenti ve ikincisi, aslında birkaç yüzyıl boyunca Mısır’ın başkenti idi. Antik çağda İskenderiye oldukça gelişmişti ve kısa süre sonra Akdeniz’in en büyük şehirlerinden biri haline geldi. Birçok Yunan filozofu, matematikçi, yazar ve şair burada yaşıyordu. Günümüzde İskenderiye, Mısır’da ünlü bir deniz tatil beldesidir. İskenderiye’deki Kızıldeniz tatil merkezlerinin aksine, iklim yumuşaktır ve bu sıcak değildir.
  Ülkenin en büyük ikinci şehri olan İskenderiye, aynı zamanda en büyük liman ve uluslararası çapta ünlü bir belde olarak bilinir. Her yıl şehir, çoğunlukla bilinen tarihi eserleriyle binlerce turisti cezbetmektedir. … Açık
Birçok turist yerli halkı oldukça yavaş, hatta yavaş yavaş şeyleri yapmaya alışık olan en önemli ve acil şeyleri bulabilir. Dakiklik, İskenderiye sakinlerinin ayırdedici bir özelliği değil, önemli bir iş toplantısına geç kalabilirler ve aynı zamanda sebeplerden ötürü özür ve açıklamalarla yük olmazlar. Dini uygulamaların yerel sakinleri alkol içmesine yasakladığına rağmen vatandaşlar ziyaretçilerin birinin bu kurallara uymamasına itiraz etmiyor. Yerel halk çok misafirperver ve yönetici, aşırı duygusallık ve süslü konuşma ile karakterizedir.
  Eylül ayında yıllık İskenderiye Uluslararası Film Festivali, Mısırlılara yabancı filmleri sansür olmadan görmek için nadir bulunan bir fırsat sunuyor: Kütüphaneye giden yol üzerindeki Kongre Salonu film gösteriminin ana mekânı. Sakinleri gerçekten film seyretmeyi ve özellikle Ramazan’da sinemaya gitmekten hoşlanıyorlar çünkü tüm sinema salonlarında ek oturumlar düzenliyorlar. İskenderiye’nin merkezinde, iki alışveriş merkezi Royal Renaissance ve Amir, bir yıl önce daha önce görmüş olabileceğiniz birçok büyük ekranda İngilizce olarak iki veya üç film yayınlıyor. Bu etkinlik yerliler için çok önemlidir, bu nedenle festivalden sonra ana caddelerde çeşitli eğlencelerden yararlanabileceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İskenderiye’de dinlenmeyi seçen çocuklarla bir çok turist, sadece sahilde kalmakla sınırlıdır. Aslında, çocuklu konuklar için çok ilginç eğlence mevcuttur. Okul yaşındaki çocuklar ile İskenderiye’i … Açık
20 Temmuz’dan 20 Ağustos’a kadar Mısır’da yıllık Turizm ve Ticaret Festivali geçer. İskenderiye de dahil olmak üzere ülkenin başlıca turistik kentlerinde düzenleniyor. 1997’den bu yana, festival burada farklı ülkelerden birçok turist çekiyor. Her ziyaretçi, spor, kültürel etkinlikler de dahil olmak üzere çeşitli, heyecan verici bir programın tadını çıkaracaktır. Ayrıca organizatörler, her tür piyango ve yarışmaya katılma ziyaretçileri sunuyor. Kazananlar basit hediyeliklerden başlayıp ev eşyaları, mücevher, apartmanlar ve otomobiller gibi oldukça pahalı hediyelerle biten farklı ödüller alacaklar.
Festivalin ana programına ek olarak, bu etkinlik, kârlı bir alışveriş için en iyi fırsat olarak görülebilir. Tüm mağazalar ve fuarlar tüm dünyadan gelen konukları ağırlamak için önceden hazırlanmıştır. Festival süresince, yerel olarak üretilen ürünler, geniş ürün gamı ​​ve düşük fiyatları ile tüketicileri şaşırttı, yüzde 20-50 azaldı. Ayrıca, satın aldığınız tüm ürünler satış vergisine tabi değildir. Fiyat farkı, Mısır’dan çıkışta havaalanında ödemek ve çekler vermekten çekinmemeniz gerekecektir.
İskenderiye - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İskenderiye ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
İskenderiye yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Sainte Catherine, Alexandria, 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Mısır Milli Gelenekleri

  Mısırlılar dindar insanlardır. Ülkenin sakinlerinin çoğu İslam'ı suçluyor, bu yüzden Mısır'daki yaşam Müslüman dogmalara dayanıyor. Müezzin şarkısı minarenin tepesinden duyulduğunda, inananlar her şeyi bırakıp dua etmeye gider. Sıcak iklim, Mısırlıların milli karakterinin ikinci ana özelliğini - sakinliğini tanımladı. Mısır'daki insanlar acele etmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden genellikle geç kalıyorlar ve karar vermek için çok zaman harcıyorlar. Dakiklik ve yavaşlık, 'Mısır zamanı' tarafından yaşama alışkanlığıyla haklı çıkar. Mısırlıların en sevdiği kelime 'yarın' anlamına gelen 'Bukra' dır. Nadiren reddediyorlar, ancak bir randevuyu daha sonra tekrar tekrar taşımaktan ve söz verilenin yerine getirilmesini ertelemekten çekinmiyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama İskenderiye’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla İskenderiye’nin Renkleri

İskenderiye Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İskenderiye’nin Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

İskenderiye’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. İskenderiye’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, İskenderiye’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018