OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bangkok

Bangkok’ta Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Bangkok   Şehrin turistik mekanlarının çoğunun dini önemi vardır. Güzel tapınaklar ve antik manastırlar çok fazla sır ve güzel efsaneye sahipler ve güzel iç dekorasyonları ziyaretçilerini şık ve zarafetle şaşırtmayı bırakmıyor. Ulusal Müze’yi ziyaret etmek, yerel sakinlerin kültür ve yaşam tarzlarını öğrenmek için harika bir yoldur. Sergisinin bir kısmı açık gökyüzünün altında. Müzede saklanan eserler arasında eski müzik aletleri, kostümler ve mücevherleri, sanat nesneleri ve hatta ortaçağ arabaları bile görebilirsiniz.
  Bangkok, muhteşem gökdelenler, dev alışveriş merkezleri ve egzotik restoranların bulunduğu bir şehirdir. Her seyahat edenler Bangkok’taki zevkine uygun eğlence bulacaklar. Gizli veya popüler olmayan yerleri keşfetmek … Açık
Şehrin mimari özelliklerinden biri olan baston ahşaptan yapılan en büyük tesis olan Vimanmek Sarayı’ndan kesinlikle bahsetmeliyiz. Saray kompleksinin topraklarındaki güzel binaların yanı sıra burada da güzel bir bahçe bulacaksınız. Bu yürüyüş yapmak için harika bir yer. Doğa severler kesinlikle Dusit Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmelidir. Sıradışı turlardan hoşlanıyorsanız ve bir tura katılmak için sabırsızlanıyorsanız, Jim Thompson’un evinde kesinlikle ilginç bulacaksınız. Ünlü bir Amerikalı işadamı geçen yüzyılın ortasında bu evde yaşıyordu. Bugün evi ziyaretçilerin büyük bir mobilya ve sanat nesneleri koleksiyonunu görebileceği bir müzeye dönüştürüldü. Öğelerin çoğu yüz yıldan daha önce yapıldı.
Lak Muang Manastırı, buradaki ana dini cazibe merkezlerinden biridir. Tayland halkına göre, şehri ve sakinlerini zarar görmemesi için koruyan korkmuş ruhun adına seçildi. Manastır düzenli olarak renkli dini festivaller ve törenler için asıl amacı, ruhuna hediye yapmak ve korumasını kazanmak için yer haline gelir. Wat Arun Tapınağı, güzel ve eski bir binadır. Ana kulesinin yüksekliği 79 metredir. Dört alt kule ile çevrilidir - bütün mimari kompleks çok etkileyici görünüyor. Tapınağın duvarları ve kuleleri şaşırtıcı bir mozaik ile süslüdür ve cephe kısmı seramik ile kaplıdır. Dik bir sarmal merdiven kullanarak merkez kulenin tepesine kadar yükselebilirsin. Özellikle ziyaretçiler için büyük bir gözlem güvertesi kuruldu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Baiyoke Sky Hotel Bangkok, Tayland’daki en yüksek otelidir. 88 mağaza ile 309 metre yüksekliğinde kurulmuştur. Otel, 360 derece dönen gözlem güvertesinden dolayı meşhur oldu. Güverte, nefes kesen panoramik Bangkok … Açık
Belki de dalgalı pazarlar Bangkok’un en sıra dışı cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. En büyükleri Damnoen Saduak ve Wat Sai kanallarında bulunur. Çok geniş bir ürün yelpazesinden başka ziyaretçiler, olağandışı atmosfere mutlaka çekici geliyor.
Bangkok   Tayland’ın başkentindeki lüks binalar arasında, bir prioriyi ziyaret etmeniz gereken birkaç tane var. Buna Wat Arun, Wat Phra Kaew (Zümrüt Buda Tapınağı) ve Wat Pho (Yatan Buda Tapınağı) dahildir. Tapınakların her biri bir yazarın hayal gücünü bile şaşırtacak; Bunlar ilham ve harika anılar için mükemmel yerlerdir. Tayland’ın başkentinde pek çok ilginç heykel var, bunların arasında fil benzeri tanrı Ganesha ve Trimurti anıtı gibi anıtlar gibi Hindu tapınakları, örneğin 14 Ekim 1973’teki olayların onuruna inşa edilen anıtlar var. sembolik olarak, Demokrasi Anıtı’nın yanında - kentte bir başka eğlenceli heykelin yanı sıra krallara - Rama V, Rama VI ve Rama III - anıtların yanında yer almaktadır.
  Hotel Sofitel So Bangkok ünlü Tay mimarlarının ve ünlü Fransız couturier Christian Lacroix’in bir projesidir. Otelin tasarımı, Asya lüksünün ve Fransız zerafetinin inanılmaz bir kombinasyonudur. Son teknoloji … Açık
İlk görüşte maceracı gezginler bile gürültülü şehirden sessiz bir mola vermek isteyenleri çeken bir tapınak olan Wat Chana Songkhram’dan etkileniyor. Ayrıca, bu mimari ve iç dekorasyon açısından harika bir yerdir. Tapınağın oldukça küçük olmasına rağmen, onu “inanılmaz bir sanat eseri” olarak tanımlamak imkansızdır. Tarih hayranları için, ziyaret zorunlu alan Phaya Thai Sarayı. Bu aslen kralın kraliyet ikametgahı olarak inşa edilmiş lüks bir saraydır.
bangkok city view Beklenmedik bir şekilde, Bangkok’taki Wat Ratchabopit mezarlığının ziyaret edilecek en ilginç yerlerden biri olacağını keşfedebilirsiniz. Lüks bahçeleri ve ilginç türbeleri ile güzel, bu mezarlığın Tayland’ın başkenti gibi görünüyor. Terk edilmiş binaların sevgileri Sathorn Unique Tower ile sevinecek. Bu sadece terk edilmiş bir ev değil, büyük bir terkedilmiş gökdelen (49 katlı). Yer ile bağlantılı pek çok yerel efsane var, bu şaşırtıcı değil, sadece ona bakmaktan, hattın şehrin lüksü ile bu yerin yalnızlığı arasında ne kadar ince olduğuna şaşırabilirsiniz. Bir başka benzer yer ise Ramkhamhaeng Yolu üzerinde bulunan Boeing 747 uçağının “mezarlığı” dır.
  Bangkok Marriott Resort & Spa, şehrin merkezinde, Chao Phraya Nehri kıyısında yer almaktadır. Konuklar, yemyeşil bir tropik bahçenin yanı sıra çok sayıda jakuzi ve yüzme havuzunun bulunduğu 45.000 metrekarelik bir alanı … Açık
Dünyamızın hafif ürpertici tarafının ilgisini çekenler için “Cehennem Bahçesi” adı verilen tapınaktan Wat Saen Suk’tan bahsetmek uygun. Parkın bir bölümünde günahkarların figürlerini görebilir ve doğru bir yaşam sürmüyorsa ne olacak? Göstermek zorundayım, hoş bir şey değil, bu yüzden burada gergin görünmemek daha iyidir. Cennette bulunacak kadar şanslı olanlara bakabileceğiniz ikinci bölüm de var. Park özellikle eğitim amaçlı olarak icat edildi.
Aşağıdaki bölümde, Bangkok ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Bangkok ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Bangkok gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Büyük Saray, Bangkok

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Grand Palace, Bangkok'un en ünlü simgesel mekanıdır.
»  Saray, 218 bin m2'lik bir alanı kaplayan birkaç bina içeriyor ve 2 km uzunluğunda dört duvar ile çevrilidir.
»  Grand Palace, Tayland Kralılarının ikametgahı olarak görev yaptı. Yapımı 1782'de Kral I. Rama'nın hükümdarlığı sırasında başladı.
»  Sarayda çeşitli devlet daireleri, tapınaklar ve Kraliyet Kütüphanesi bulunmaktadır. Buna ek olarak, sarayın birçok galerisi Rama I'in hayatını tasvir eden fresklerle süslenmiştir.
»  Saray neredeyse her zaman ziyaretçilere açıktır. Bununla birlikte, saray kompleksinin toprağını yalnızca uzun kıyafetler halinde girebilirsiniz.
»  Sarayda yalan söyleme Buda var. Yalan söyleyen Buda'nın heykeli 15 metre yüksekliğinde ve 46 metre genişliğindedir. Heykel altın kumu ile kaplıdır.

Zümrüt Buda Tapınağı, Bangkok

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Zümrüt Buda Tapınağı, en sık ziyaret edilen tapınaklardan biridir; hem dünyanın dört bir yanından gelen turistler hem de Budist hacılar oraya geliyor.
»  Tapınaktaki Buda heykellerinin boyutu 66 cm, 48 cm genişliğinde kaide ile oldukça küçüktür.
»  Tapınağın isminin aksine, Buda'nın heykeli zümrütten yapılmış değildir.
»  Yılda üç kere Tayland kralı ya da taç prensi Mevsime göre Buddha giysilerini değiştirir. Değerli taşlar ve altınlarla süslenmiş özel yaz ve kış kıyafetleri ile yağışlı kıyafetler Buda heykelleri için dikildi.
»  Tapınak duvarları, Çocukluğundan ve gençliğinden başlayıp Büyük Reenkarnasyon ve Nirvana ile biten Buda'nın hayatından sahnelerle boyanır.

Şafak Tapınağı, Bangkok

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Şafak Tapınağı, nispeten tevazu ve basitlik rağmen Bangkok'taki en güzel tapınaklardan biridir. Çoğu diğerinden farklı olarak, bu tapınakta çok sayıda altın heykel, zümrüt dekorasyonu ve diğer lüks unsurlar eksik.
»  Tapınak kulesinin yüksekliği çeşitli şekillerde 66,8 ila 88 metre arasında tahmin edilmektedir ve hala Tayland'da en yüksek seviyededir.
»  Tapınağın kulesi, gökdelenler inşasına başlanıncaya kadar Bangkok'ta en yüksek seviyede kaldı.
»  Şu anda, herkes tapınak kulesinin tepesine tırmanabilir ve Bangkok'u havadan görünce hayranlıkla izleyebilir.
»  Tapınak şafak Hint tanrısı, Arun'a onuruna adını verdi.

Holy Rosary Kilisesi, Bangkok

Haritada konum:   Gerçekler: »   Holy Rosary Kilisesi Bangkok'taki ilk Hıristiyan kiliselerinden biridir.
»  1787'de Portekizli denizciler tarafından yaratılmıştır.
»  Şu anda tapınağın ana ziyaretçileri yerel Katolikler, Çinliler ve Vietnam ve Kamboçya'dan gelen göçmenler.
»  Bu tapınak, çoğunlukla Budist ülkedeki Hıristiyan anıtlarından biridir ve Tayland'daki dini uyumu gösterir.
»  Yerel sakinler arasında kilise, 'Calvary' sözcüğünün çarpıtılmış halinden gelen Kalawar olarak bilinir.

Demokrasi Anıtı, Bangkok

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Demokrasi Anıtı, 1939'da 24 Haziran 1932'de ülkenin siyasi yapısında monarşiden anayasal monarşiye değişime yol açan askeri darbe anısına dikildi.
»  Anıtın boyutları ve detayları, Tayland'daki anayasal monarşinin kuruluşunu simgeler.
»  24 metre yüksekliğindeki dört kanat, Tayland'ın yeni anayasasının kabul edildiği 24 Haziran tarihini simgeliyor.
»  Kanatlar ayrıca ülkenin askeri güçlerini simgeliyor: ordu, hava kuvvetleri, donanma ve polis.
»  Anayasanın metni merkezi anıt üzerine oyulmuştur.
Bangkok - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İki günlük Bangkok gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Grand Palace
Nerede: Na Phra Lan Road, Bangkok; Opening hours: 08.30 – 15.30; Tickets: Admission fee; Daha Fazla Bilgi: Dress code;
Wat Phra Kaew (Temple of the Emerald Buddha)
Nerede: Na Phra Lan Road, Bangkok; Opening hours: 08.30 – 12.00, 13.00 – 15.30; Tickets: Admission fee; Daha Fazla Bilgi: Situated on the grand palace grounds. dress code;
Wat Phra Chettuphon (Wat Pho)
Nerede: Sanam Chai Road and Maharaj Road, Bangkok; Opening hours: 08.00 – 17.00 daily; Daha Fazla Bilgi: Next to the grand palace. dress code;
Wat Arun (The Temple of Dawn)
Nerede: 34 Arun Amarin Road, Bangkok; Daha Fazla Bilgi: On the west side of the chao phraya river.;
Wat Saket and Phu Khao Thong (The Golden Mount)
Nerede: Ratchadamnoen Klong, Bangkok; Opening hours: 9.00 – 17.00; Daha Fazla Bilgi: Ratchadamnoen klong (canal) and boripihat road;
Siam Ocean World
Nerede: 991 Rama I Road, Bangkok; Telefon: +66 (0)2 687 2000; Daha Fazla Bilgi: Siam paragon, basement level, 991 rama i road;
Lumphini Park
Nerede: Rama IV Road, Bangkok; Opening hours: 04.30 (am) – 21.00; Metro: MRT (underground transit train); Daha Fazla Bilgi: Rama iv road, wangmai subdistrict, patumwan;
Abhisek Dusit Throne Hall
Nerede: Ratchawithi Road, Bangkok; Telefon: +66 (0) 2 628 6300; Daha Fazla Bilgi: Across from dusit zoo;
Jatujak Weekend Market (also: Chatuchak)
Nerede: Kamphaeng Phet 2 Road, Bangkok; Opening hours: Saturday and Sunday; Metro: MRT (underground transit train);
Sala Chalermkrung Theatre: Khon Masked Dance
Nerede: 66 Charoen Krung Road, Phra Nakhon, Bangkok; Telefon: +66 (0) 2 222 0434;
Damnoen Saduak Floating Market
Nerede: Samut Sangkhram Ratchaburi Province, Bangkok; Opening hours: 07.00 – 11.00 (am) daily;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Bangkok yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Bang Khun Phrom Palace' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Burapha Phirom Palace' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Chitralada Palace' , 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Suan Pakard Palace' , 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Dusit Palace' , 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Saranrom Palace' , 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Chakrabongse Palace' , 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bangkok ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Bangkok Art and Culture Centre' Bangkok, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Silpakorn University Art Gallery' Bangkok, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Thailand' Bangkok, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Bangkok National Museum' Bangkok, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Thavibu Gallery' Bangkok, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Bangkok’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Bangkok’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Bangkok’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bangkok Komşularında Kültürel Geziler

Bangkok Kültür Rehberi. Bangkok’ta ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Bangkok’ta 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018