OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Zakopane

Zakopane’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Zakopane mimari ve tarihi mekanların yanı sıra bazı alışılmadık müzelere de sahiptir. Belki de en sıra dışı kültür kurumlarından biri de ’Villa Atma’ olarak turistler arasında da bilinen ’Karol Szymanowski Müzesi’ dir. Ağaçların yoğun çalılıkları ile çevrili güzel bir ahşap evdir. Bu villa dünyaca ünlü besteciye aitti. Geçtiğimiz yılların atmosferini tamamen korumuştur. Ziyaretçiler, antika mobilyalar, sanat eserleri, bestecinin kişisel eşyaları ve en sevdiği piyano koleksiyonlarını görebilirler. Son birkaç yıldır güzel villa, ilginç müzik akşamları ve konserler için kalıcı bir mekandır. Müzeye giriş haftada birkaç gün ücretsizdir.
  Zakopane, profesyonel sporcularla her zaman popüler olan eşsiz bir kayak beldesidir. Yine de, yeni başlayanlar için de mükemmeldir. Toplamda, tatil bölgesi on kayak kompleksini içerir ve her birinin kendine özgü özellikleri … Açık
Bütün turistler kesinlikle ’Vronislav Cech Anıtı Evi’ ni ziyaret etmeli. Dünyaca ünlü araştırmacı ve bir kayakçı orada ailesiyle birlikte yaşıyordu. Bugünlerde bu muhteşem ahşap villa bir müzeye dönüştü. Pahalı sergiler arasında, Bronislava Cech ve ekipmanlarının yanı sıra ilginç fotoğrafların ve kartpostalların da yer aldığı ödüller var.
’Jan Kasprowicz Müzesi’ de konukların dikkatini hak ediyor. Jan Kasprowicz basit bir köylü ailesinde doğmuş ve büyük bir başarı elde etmiş ünlü Polonyalı şairdir. Ailenin yaşadığı eski bir evde, oturma odasını, yatak odasını ve geçmiş yılların atmosferini yeniden yaratan bir yemek odasını görebilirsiniz. Müze, eski tabloların, kitapların, şairin el yazmalarının ve kişisel eşyalarının zengin bir koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Müze mimari açıdan büyük bir değer ve Zakopane’deki en güzel binalardan biridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zakopane Polonya’da bir dağ kentidir ve popüler bir kayak beldesidir. Ülkenin güney kesiminde yer almaktadır. Tatil beldesinin ana değerlerinden biri, elverişli iklim koşullarını korumaktadır. Kışlar burada çok … Açık
Beldenin en popüler ve büyüleyici kültür merkezi, şüphesiz, ’Tatra Müzesi’ olarak adlandırılabilir. Yerli halkın kültürü ve gelenekleri ile tanışır. Müzenin koleksiyonu çok farklı. El yapımı mobilyalar, güzel yemekler, ulusal kostümler, el sanatları ve hatta eski bir arabadan oluşan zengin bir koleksiyon var.
ZAKOPANE Pitoresk köy ’Hoholuv’ etrafında dolaşan yerliler kültürüyle tanışmaya devam edebilirsiniz. Zakopane’nin yakın çevresinde yer almaktadır. Dağcıların tipik bir köyüdür ve mimari açıdan ilginçtir. Zakopane’nin hemen yakınında, ’Niedzica’ köyünde, büyüleyici bir tarihi cazibe var - ’Dunajec kalesi’. 14. yüzyılda inşa edilen ve birkaç kez yeniden inşa edilen Rönesans tarzında eşsiz bir anıtıdır. Dunajec, Polonya’nın en güzel kalelerinden biridir. Çok ilginç ve gizemli hikayeleri var.
  Şehrin en canlı ve en ilginç yeri olan ’Krupowki Caddesi’ Zakopane’nin merkez caddesi. Aktif rekreasyon severler bu yerden eğlenmeye başlar. Pitoresk sokak, popüler oteller, restoranlar, gece kulüpleri ve … Açık
Şehrin tarihi hakkında konuşmak, kesinlikle ’Müze Cornelia Makushinsky’ ziyaret etmelisiniz. Muhteşem bir cepheye sahip bu güzel villa, ünlü yazarlara aitti. Pek çok ünlü edebi şahsiyet ve sanatçıdan oluşan arkadaşlarıyla tanıştığı yerdi. Sergiler arasında Cornelia Makushinski’nin kişisel eşya ve el yazmaları ile fotoğraf ve eski mektup koleksiyonları bulunmaktadır. Tarihin düşkünleri, Zakopane’nin antik mezarlığında bir gezintiye çıkabilir. Sanat ve mimarlık meraklıları için de büyük ilgi görüyor. İşte tanınmış kişilerin ve ünlü vatandaşların mezarları. İlginç doğal konumların seçimi çok büyük. ’Gubałówka’ dağına tırmanış turistler arasında çok popüler.
Zakopane - rehber bölümleri 1 2 3 4 5
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Zakopane yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie, Poprad, 36.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Matki Boskiej Bolesnej, Limanowa, 55.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Kalwaria Zebrzydowska, 65.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Ofiarowania NMP, Wadowice, 73.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kościół św. Leonarda, Lipnica Murowana, 74.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Mikołaja, Bochnia, 81.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, Rožňava, 81.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Zakopane ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Tatra Ulusal Parkı

From the series “Dünyadaki En Büyük Sit Alanları”
Tatra rezervinin ana özelliği, nadir bulunan çok sayıda bitkinin bulunduğu derin iğne yapraklı ormanlardır. Gümüş köknar, Sibirya çamı ve Avrupa larağının yetişmesi. Milli parkta çok sayıda fauna türü bulunur. Tatras'ta 40'dan fazla memeli hayvan türü ve 110'dan fazla kuş türü yaşıyor. Karanlık ormanlarda kurt, yaban domuzu, vaşak ve ayıları görebilirsiniz. Tatra güderi, kuruluşundan bu yana parkın sembolü. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zakopane’de araba kiralama

Zakopane’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Zakopane’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zakopane Komşularında Kültürel Geziler

Zakopane Kültür Rehberi. Zakopane’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Zakopane’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018