OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Rotterdam

Rotterdam’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Restauratie Rotterdamse Raadhuismaquettes / Restoration Rotterdam City Hall Models   Rotterdam, konuklarına en ilginç gezi ve eğlence seçeneklerini sunabilir. Birçok cazibe merkezi liman alanında bulunmaktadır. Mimari açıdan sözde Oude Haven evleri, Art Nouveau tarzının harika örneklerinden biri olan ilginç yerlerdir. Bu süslü evler nispeten uzun süre önce inşa edilmiş - 1984’te - henüz Rotterdam’taki hemen hemen her turun önemli bir nesnesi haline geldi. Ziyaretçiler, 1931 yılında tamamlanan ve altı yıl süren eski bir tütün fabrikası olan Van Nellefabriek’i ziyaret etmeleri önerilir. Güzel tarihi bina, fabrikanın kapanışından hemen sonra tamamen yeniden inşa edildi. Yeniden inşa 90’lı yılların başında gerçekleşti.
  Alexandrium Alışveriş Merkezi, yolcuların en ünlü ve popüler alışveriş merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Hollanda’daki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan bu mağazada ziyaretçilerin 200’den … Açık
Şehrin dini cazibe merkezleri arasında ünlü Erasmus Roterodamus’a ayrılmış anıtın bulunduğu Sint Laurenskerk Grote’sinden kesinlikle bahsetmeliyiz. İkinci Dünya Savaşı yıllarında güzel katedral mucizevi bir şekilde ayakta kalmıştır. İlginç birçok tarihi yer Delfshaven semtinde bulunabilir. Küçük evler, güzel meydanlar ve kanallar, yel değirmenleri ve antik bahçeler - kentin bu kesiminde yürüyüş, geçmişe gerçek bir yolculuk olacak. Şehrin kültürel kurumları arasında, deniz temasına ithaf edilen Prince Hendrik Müzesi’nden kesinlikle bahsetmeliyiz. Gemi modelleri, antik haritalar, atlaslar ve seyir cihazlarının koleksiyonu, 19. yüzyılın başlarında sayısız benzersiz sergilere sahiptir.
Yerel Tarih Müzesi, çok sayıda benzersiz sergileri görebileceğiniz ve şehrin geçmişi hakkında ilginç gerçekler öğrenebileceğiniz yer. Sanatseverler, düzenli olarak çağdaş ressam ve heykeltraşların sergilendiği Kunsthal merkezini ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Galeri, yerel sanatçılar tarafından yapılan resimlerin ve fotoğrafların sergilendiği yerdir. Boijmans Van Beuningen Müzesi, çağdaş grafik sanatçılarının heykelleri ve eserlerinin yanısıra, 16. yüzyılın sanatçıları, antik porselenleri ve gümüş eserlerinin de bulunduğu benzersiz bir sanat koleksiyonuna sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ufuk çizgisinde yaşamak ister misiniz? Ardından Rotterdam’a gidin. Bu şehir, fantastik mimari ilgi çekici mekanlarıyla ünlüdür. Geleneksel olarak ziyaretçilerin dikkatini çeken Erasmus Köprüsü ya da dünyaca … Açık
  Genellikle Rotterdam kentiyle tanışma Rotterdam Merkez İstasyonu’ndan başlar ve bu nedenle her turist varışta hemen büyülenir. Gerçek şu ki, binanın abartılmadan, mimarinin başyapıtlarından biri olarak tanınabilmesi. İstasyonun silueti diğer binaların tam ortasında, güzel bir şekilde dekore edilmiş ve aynı zamanda operasyonel olduğu için hemen tanınabilir. Bu kesinlikle geleceğin istasyonunun nasıl görüneceğidir - Rotterdam hiçbir şey için “geleceğin şehri” olarak adlandırılmaz. İstasyondan biraz daha uzaklaşarak Miniworld Rotterdam’ı bulabilirsiniz. Bu, Rotterdam’ın küçük bir kopyası olan bir cazibe müzesidir. Burada zamanın bile rotasını yönettiğini belirtmekte fayda var.
Kop van Zuid Rotterdam Seçkin bir konut kompleksi olan De Calypso, kendine has manzarası ile insanları cezbeder. Adı basitçe çekici olmadığı için değil, bina sürekli hareket ediyormuş gibi göründüğü için (De Calypso) olarak adlandırılır: cephenin eğimli parlak panelleri, sürekli hareket izlenimi verir, böylece binaya özgün bir görünüm verir. . Bu arada bina, istasyondan çıkarken Mauritsweg’de olduğu gibi görülebilir. Havensteder, modern mimarinin ilginç bir örneğini temsil eden kırmızı rengiyle diğer binaların arka planına dikkat çekiyor. Mimari düşüncenin bir başka mucizesi, geleceğin kentlerinden biri olan Erasmusbrug’dur. Yapı aynı zamanda en azından hızlı bir bakış açısına değer. Köprü, deniz, gemi, şimdi daha romantik ne olabilir?
Rotterdam’daki en iyi otelleri tavsiye ediyoruz
  Rotterdam, elit alışveriş kompleksleri ve yetişkinler için yaygın olarak ünlü olduğundan çocuklu aileler için dinlenmek için uygun bir yer bulmak kolay olmayabilir. Bununla birlikte, bu tür yerler var ve Plaswijck Parkı … Açık
Görkemli Witte Huis, mimari açıdan ilginç bir yapıdır. Bununla birlikte, Rotterdam’daki hemen hemen her bina bu sıfatın karşılığıdır. Yakınlarda yürüyebileceğiniz eski liman, kübik evler ve Market salonu bulunmaktadır. Aslında bu, şehirciliğin başkentindeki ilk gökdelen. 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı’ndan kurtulan birkaç binadan biridir. Bu nedenle, kesinlikle bir ziyareti hak ediyor.
Rotterdam Bahsetmeye değer dini anıtlar arasında ilginç görünümüyle dikkat çeken Bergsingelkerk var. Kilise, 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Çok sıradışı bir kilise, Mauritsweg caddesi boyunca yürümeye karar verenleri bekliyor. Bu, 2007 yılında eski olanın yerine inşa edilen Pauluskerk’tir. Bina, dini bir anıtla çok az bağlantılıdır ve bu konuda dikkate değer bir şeydir. Şehirde ayrıca, sadece Russisch Orthodoxe Kerk olarak bilinen bir Ortodoks kilisesi var. Erasmusbrug yanında bulunur. Kralingen mahallesi, İkinci Dünya Savaşı sırasında bombalanarak zarar görmedi, bu yüzden burada çok ilginç anıtlar korundu. Bu anıtlardan biri, 1842’de Arend Roodenburg tarafından yaptırılan Hoflaankerk adında güzel bir kilisedir.
Aşağıdaki bölümde, Rotterdam ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Rotterdam ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Rotterdam - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

İki günlük Rotterdam gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Erasmus Bridge
Nerede: near Leuvehaven Metro Station, Rotterdam;
The Harbour
Nerede: Spido, Willemsplein 85, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 275 9988;
Museo Marítimo Ría de Bilbao
Nerede: Leuvehaven 1, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 413 2680;
The Zoo And Oceanium
Nerede: Diergarde Blijdorp, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 443 1495;
Euromast
Nerede: Parkhaven 20, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 436 48 11;
The Cube Houses
Nerede: Overblaak 70, Rotterdam; Telefon: +31 (0)10 414 2285;
Kunsthal
Nerede: Museumpark, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 44 00 301;
Arboretum Trompenburg
Nerede: Honingerdijk 86, Rotterdam; Telefon: +31 (0) 10 233 0166;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Rotterdam yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Kneuterdijk Palace' , 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Lange Voorhout Palace' , 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Huis ten Bosch Palace' , 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Noordeinde Palace' , 21.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Peace Palace' , 22.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Royal Palace of Amsterdam' , 57.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Rotterdam ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum Boijmans Van Beuningen' Rotterdam, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kunsthal' Rotterdam, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Mauritshuis' The Hague, 20.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum Bredius' The Hague, 21.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gemeentemuseum' The Hague, 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Rotterdam yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basiliek van de H.H. Agatha en Barbara, Oudenbosch, 37 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basiliek van de Sint-Jan-de-Doper, Oosterhout, 40.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sint Catharinakathedraal, Utrecht, 48.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Sint Maarten, Utrecht, 48.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Basiliek van Sint-Bavo, Haarlem, 51.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Grote of Sint-Bavokerk, Haarlem, 52.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sint-Josephkerk, Haarlem, 52.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Rotterdam’da araba kiralama

Rotterdam’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Rotterdam’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Rotterdam Komşularında Kültürel Geziler

Rotterdam Kültür Rehberi. Rotterdam’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Rotterdam’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
ESP 401, Eindhoven
5633 AJ, Hollanda
+31 40 40 150 44


Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018