OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Łódź

Łódź Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Lodz, Poland   1. Yerel halk en yüksek dine saygı gösterir. Dini mekanları ziyaret etmeyi tercih eden gezginler için kıyafet çok önemlidir. Aydınlık ve aydınlık olmamalıdır, kadınlar herhangi bir dini binaya girmeden önce başlarını örtmelidir. Bu yerlerde fotoğraf ve video kameralar istenmez.
2. Şehrin iyi gelişmiş ve dallanmış bir toplu taşıma sistemi vardır. Biri şehri kolayca otobüs, troleybüs veya tramvay ile gezebilir. Tüm duraklar, bilet satan özel sayaçlarla donatılmıştır. Biri doğrudan sürücüden bir bilet alabilir ancak daha yüksek bir maliyetle.
3. Özel otoparklardan bir taksi alınmalı veya telefonla aranmalıdır, arabaları sokaklarda durdurmak alışılmış değildir. En yüksek fiyatlar, tren istasyonlarına ve otellere yakın park etmiş taksi arabaları tarafından verilmektedir.
4. Hizmetin restoran ve kafelerde olmasını isterseniz, bazı ipuçları ekleyebilirsiniz. Ancak, nakit para ödülü zorunlu değildir. Lüks restoranlarda toplam siparişin% 10’una kadar bahşiş vermelisiniz. Küçük ve küçük işletmelerde% 5 ipucu yeterli olacaktır. Taksi şoförleri ve otel hizmetçileri ipucu almazlar.
5. Hafta içi günlerde cumartesi ve pazar günleri olduğu gibi pek çok mart ve mağazanın çalışmadığı için alışverişe çıkılmalıdır. Hafta içi günlerde erken saatlerde çalışmaya başlarlar, öğleden sonra 9’dan sonra değil Küçük dükkanlar saat 17: 00’ye kadar çalışmaya devam ederken, büyük martlar 19: 00’a kadar çalışmaya devam eder. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Lodz oldukça huzurlu ve sakin bir şehir olduğundan gece geç saatlerde bile sokaklarda güvenle dolaşabilirsiniz. Bununla birlikte, gezginler şehrin uzak bölgelerini araştırmak için tek başlarına ayrılmamalıdır.
7. Döviz bozdurma işlemleri, bankalar hizmet sağlamadığından sadece özel döviz bozdurma sayaçlarında yapılmalıdır. Hafta günlerinde döviz kurunun, fiyatların oldukça düşük olduğu hafta sonlarından farklı olarak oldukça karlı olduğu belirtilmelidir.
  Eğlence merkezlerinin, popüler alışveriş merkezlerinin ve mağazaların, restoranların ve kafelerin büyük kısmı Piotrkowska Caddesi olan kentin ana yaya caddesinde bulunmaktadır. Cadde 4 km’den daha uzun. … Açık
8. Şehir içi arama kutuları şehirlerarası aramalar yapmak için en karlı olanıdır. Kutular, herhangi bir haber odasında alabileceğiniz özel kartları kabul eder. Kartların mevcudiyeti, genel olarak gösterilmediği için sorgulanmalıdır.
9. Yerel halk kültürleriyle gurur duyuyor. Garip bir şehre olan saygınızı göstermenin en iyi yolu, Lehçe dilinde birkaç kelime öbeği öğrenmektir. Bu, yerel halk tarafından çok takdir edilecektir.
Łódź - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Polonya: Seyahat Tavsiyeleri

12. Kahveler ve restoranlardaki ipuçları sizin takdirinize bırakılabilir, ancak yabancı konukların küçük bir ödülle çalışmalarını Garsonlara teşekkür etmeleri önerilir.
13. Polonya'da mücevher satın alırsanız, gümrükte beyan edilmelidir.
14. Polonya'daki ilk tıbbi yardım ücretsizdir. Doktorlar acil durumda bedelsiz bir kişiye yardım etmekle yükümlüdürler. Bununla birlikte, daha ileri muamele için ödenmesi gerekecektir.
15. Piyasada mal satın almak yerel satıcılarla pazarlık yapmak zorundadır. …
OrangeSmile araç kiralama Łódź’da araba kiralama

Łódź Fotoğrafları

Łódź haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Łódź Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Łódź Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Łódź’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018