OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kraków

Kraków’da En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

  Aristokrat, ilkel ve sınırlanmış - binlerce yolcunun Krakow’u tanımlamak için kullandıkları kelimeler bunlar. Bununla birlikte, çoğu, bu antik Avrupa kentinde kaldıklarını nasıl eşsiz ve unutulmaz bir hale getireceğini bilmiyor. Wolski Ormanı’ndaki gizli yerlerin araştırılması, ’Podgórze’ nin sessiz semtinde gezinmesi, Pazar Meydanı’nda ve antik bira fabrikasındaki en iyi çeşit biraların tadına bakma - bunlar arasında sopa yapmaya karar verirseniz hepsi sizi bekliyor standart gezileri ziyaret etmek yerine alternatif eğlenceye dönüştürmek.
  1. Yerel kafelerde ve lokantalarda ipucu miktarı% 10 olarak hesaplanır, ancak daha küçük bir miktar bırakmak kabul edilebilir. 2. Öğrencilerin çeşitli geziler için indirimli oranlar almalarını sağlayan özel bir ISIC … Açık
Podgórze’nin sahil semti gezginlerle popüler değildir. Kentin kalabalık merkezinden uzakta olmasa da, Krakow’un en sakin ve en tenha bölgesi olarak kabul edilir. ’Kładkę Ojca Laetusa Bernatka’ yı kullanarak Vistula Nehri’ni geçin, tamamen yeni bir Krakow görürsünüz. Podgórze, inanılmaz sakin ve huzurlu bir yer olan ve kesinlikle sabahları doldurulmayan güzel parklar olan kendi Market Meydanı’na sahiptir. Yüzyıllar boyu ağaçlar arasında dolaşırken, ’Aleja Powstancow Slaskich’ in üstündeki köprüye ulaşabilir ve yenilikçi sanat başyapıtı görünümüne hayran olabilirsiniz. Köprü, yol boyunca çitin üzerine çizilen benzersiz grafitinin çarpıcı manzaralarını sunar. Bu modern sanat eserleri gerçekten benzersizdir ve dikkat çekmeye değerdir. Bütün graffiti, çeşitli tarihi olayları anlatıyor.
Krakow panoramasına hayran olmak için birinin ücretli bir gözlem güvertesine gitmesi gerekmez. Sıra dışı bir yürüyüş yaparak şehri kurtarmak için daha iyi bir yol var ve şehri keşfetmek için daha heyecan verici. Tek yapmanız gereken ’Waszyngtona’ Caddesine ulaşmak ve sonuna kadar yürüymek. Cadde, ’Kopiec Kosciuszki’ yi çevreleyen taş duvarla bitiyor. Kościuszko Höyüğü’ne para yatırılıyor, ancak paradan hiç kurtulamayacak kadar basit bir yol var. Taş merdivenleri yukarıdaki kafeye çıkın. Kafenin terası ücretli gözlem güvertelerine layık bir alternatiftir. Bilet için ödeme yapmak yerine, o kahvede yemek için bir şeyler satın almak için bu parayı kullanmak daha iyi; Dahası, fiyatlar çok uygun. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tamamen restore edilmiş 15. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren Hotel Eden, ziyaretçilerin beyaz-mavi veya beyaz ve pembe tonlarında şık odalar bulabilecekleri harika bir yerdir. Otel, daha önce Isaac Sinagogu’nun … Açık
Gastronomik turizm, Krakow’daki tatil programınızın önemli bir parçasıysa Pazar Meydanı’nı (’Rynek Glowny’) ziyaret etmeyi unutmayın. Meydan sadece tarih tutkunlarını değil aynı zamanda pişirme sevenlerini de cezbetmektedir. Lezzetli taze pişirme satan küçük tezgahlar var. Susam, fındık ve hatta tuz içeren kokulu çörekler - kahvaltı yapmak ya da uzun gezilerden sonra gençleşmek için daha iyi bir yer bulmak zor.
Krakow by night Birayı seviyor ve çok sıradışı bir yerde en iyi çeşitleri denemek ister misiniz? Ardından doğrudan ’CK Browar’ a gidin. Bu restoran, Bağatela Tiyatrosu’ndan uzak olmayan tarihi bir binanın mahzende açıktır. Dik merdivenle inerken çoğu ziyaretçi kısa bir süre uğrak tur yapıyor. Girişin yakınında eski bira kupaları koleksiyonu var. Birkaç kupa, son birkaç yüzyıl önce kullanılıyordu. Eski barın salonu 200 ’yolcu’ kadar yer sağlayabilecek eski bir tramvay vinci ile benziyor. Her masada bira üreten özel tüpler bulunur, bu nedenle bir garson beklemenize gerek yoktur - hemen tadına başlayabilirsiniz.
  Benzersiz bir tasarıma sahip bir otel seçerken, modern PURO Hotel Kraków göz atın. Bu otel, cephesi sanatsal aydınlatma ile dekore edilmiş, küp şeklindeki çok yaratıcı bir binada hizmet vermektedir. Konuk odalarının … Açık
Ayar salonlarında altı çeşit imza atılmış pastörize edilmemiş bira üretilir. Bira bilenler, özellikle buğday ve zencefil türlerini övüyor. Yüz yıl önce, kilerde ithal şaraplı bir depo yer aldı ve yerel öğrenciler içkiyi olabildiğince ucuza almak için mahzeni kendi şişeleriyle ziyaret ettiler. Restoranı doğru bir günde ziyaret ederseniz, orada düzenli olarak yer alan ulusal kültür günleri gibi alışılmadık performansları görebilirsiniz. Restorantı dik merdivenle terk ederken Krakow’u sıkıcı ve sıkıcı bulacaksınız.
Kraków - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kraków ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm Michelin restoranlarının haritası
Krakov’un Michelin yıldızlı restoranları
♥   Restoran 'Kogel Mogel' Kraków. Kategori - Polish. 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Corse' Kraków. Kategori - Mediterranean cuisine. 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Jarema' Kraków. Kategori - Polish. 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'La Campana' Kraków. Kategori - Italian. 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Restoran 'Copernicus' Kraków. Kategori - Modern cuisine. 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kraków kaleleri
♥   Kalesi 'Bobolice Castle' , 68.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kraków ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'MOCAK Museum of Contemporary Art' Kraków, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya’nın Dikkate Değer Festivalleri ve Kutlamaları

Polonya kültürü için bir diğer önemli tatil Paskalya'dır. Paskalya arifesinde bütün aile kutlama amaçlı 7 ürünü kutsamak için kiliseye gider. Bunlar kuzu, yoğurt, et füme ürünleri, paskalya kekleri, yumurta, ekmek, peynir ve tuzdur. Bu ürünler swieconka olarak adlandırılan özel bir sepete yerleştirilir. Paskalya günü, kutsanmış bir yumurta ve Paskalya paska ile şenlikli bir kahvaltı başlatmadan önce mutlaka bir kilise servisine katılmanız gerekir. Bundan sonra tatil başlar. Polonyalılar yumurta ile yarışırlar. En zor olanın sahibi yıl boyunca şanslı olacak. Paskalya'nın ikinci günü Smigus-dyngus veya Pazartesi günü ıslak olarak adlandırılır. Çocuklar komşularından tatlı bir haraç topluyorlar. Islak Pazartesi gününün en önemli özelliği birbirlerine su ile dökülmesidir. Bu gün kuru kalmak imkansız. Bunun yanında kuru olmak kötü bir nişan. …
OrangeSmile araç kiralama Kraków’da araba kiralama

Fotoğraf Sanatçılarının Gözünden Kraków

Kraków Haritasında İlginç Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Krakov’un Komşularında Özel Eğlence Gezileri

Gizli yerel sokaklarda yürüyün, küçük kafelere girin, derin bir nefes alın ve Krakov’un tadını çıkarın. Haftasonunuzu alışılmışın dışında geçirin, Krakov’un ruhunu, gerçek bir seyahat gurmesi gibi keşfedin. Rehberimizi takip edin, size özel servislerimizden yararlanın ve Kraków’da tutkulu ve unutulmaz bir zaman geçirin!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
ESP 401, Eindhoven
5633 AJ, Hollanda
+31 40 40 150 44


Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018