OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kraków

Krakov’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

View across old Krakow   Yerel halk atalarının geleneklerine çok duyarlıdır. Polonya’daki herhangi bir başka şehirde bu kadar çok sayıda ilginç gelenek ve milli bayram bulmak çok zor. Haziran ayında her yıl yerel halk ’Lajkonik’in geçişi’ adını verdiği tatilini kutluyor. Tatar milli kostümü giyen bir sürücü, şehrin sokaklarında ciddi bir geçit töreni yapıyor. Yerel halk onu coşkulu alkışlarla selamlıyor ve Pazar Meydanı’na kadar eşlik ediyor. Polonyalılar, 1241’de yenilgiye uğrayan Tatar-Moğollar üzerindeki zaferi kutlamaları biçimindedir.
  Şehrin geniş eğlence seçenekleri seçenekleri bulunmaktadır. Burası, gece eğlenceleri ve dans etmeden dinlenmeyi hayal bile edemeyen sporseverler, müzik severler ve sevenler tarafından beğenecek. Cocon, Krakow’un en … Açık
Kentte kukla şovları çok popüler. Sadece çocuklar değil, yetişkinler de onları görmeye geliyor. Genellikle sunumlar dini temalara ayrılmıştır. Kukla şovları genellikle büyük kentsel alanlarda düzenlenir. Çoğunlukla bu eğlenceli performanslar, tüm sakinlerin Krakow Pazar Meydanı’nda toplandıkları Noel Arifesinde görülür. Birçok büyüleyici hikayenin bu meydanla bağlantılı olduğuna dikkat edilmelidir. Yaklaşmakta olan Tatar ordusunun kent sakinlerini uyarıda bulunan ilk kişi, meydanda görev yapan bir haydut trompetinin olduğuna inanılıyor.
Bir yıl boyunca çok sayıda festival ve önemli kültürel etkinlikler Krakow’da gerçekleşir. Bu etkinlikler dünyanın her yerinden gezginleri cezbeder. Böylece, Nisan ayında öğrenci şarkıları Festivali düzenlenmektedir - gençlerin en çok beklenen ve eğlenceli olaylarından biri. Genellikle Ağustos ayının sonlarında düzenlenen ’Old Krakow’da Müzik’ başlıklı festival, müzikseverleri de cezbetmektedir. Dans eden hayranlar Ekim ayında yapılacak olan ’Polonaise’ adlı popüler bir festivali kaçırmamalıdır. Ayrıca, yöre sakinleri her biri çok sayıda ilginç gelenekle ilişkili olan çok sayıda dini bayram kutluyorlar. Böylece, Varsayım bayramı, ilginç fuar ve karnavalların vakti geldi. Özel mutfak müsabakaları, bu muhteşem şehirde tatilin ana özelliklerinden biri haline geldi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Yerel kafelerde ve lokantalarda ipucu miktarı% 10 olarak hesaplanır, ancak daha küçük bir miktar bırakmak kabul edilebilir. 2. Öğrencilerin çeşitli geziler için indirimli oranlar almalarını sağlayan özel bir ISIC … Açık
  Krakow’da yıl boyunca, tüm ülkelerin gezginleri tarafından ziyaret edilen çok sayıda festivaller ve önemli kültürel etkinlikler var. Nisan ayında Öğrenci Şarkı Festivali gerçekleşir - en çok beklenen ve mutlu gençlik tatillerinden biri. Müzik severleri ve başka bir kutlamayı çeker - ’Old Krakow’da Müzik’ adlı bir festival, genellikle Ağustos ayının ikinci yarısında gerçekleşir. Dans severler, Ekim ayında gerçekleşen Polonaise Festivalinin tadını çıkarıyor. Ayrıca, yöre sakinleri, her biri çok ilginç gümrük ilişkili olan çok sayıda dini bayram kutluyorlar. Öyleyse, Varsayım Günü’nde, şehirde çok sayıda ilginç fuar ve karnaval yürüyüşleri var. Krakow’da her türlü parlak tatilin olağan özelliği, mutfak müsabakalarıdır.
Yılda iki gün Haziran başında eski Krakow şehri, Polonya’nın eski başkenti sembollerinden biri olan ejderhanın liderliğindeki sayısız antik efsanevi yaratıklarla dolu gizemli oryantal mekana dönüşüyor. Efsaneye göre ejder, Wawel Tepesi’nin altında bir mağarada yaşadı ve her zamanki gibi Krallar Şehrini terörize etti. Bu eski şehir efsanesi, 2000 yılında yerel Groteska Tiyatrosu tarafından ilk kez sahnelendi. Büyük Ejderha Geçidi veya Wielka Parada Smoków, Staré Misto’nun tarihi alanında gerçekleşiyor ve hızla yıllık bir gelenek haline geldi. Dev yılanların geçişi sadece sokakları değil, şehrin su ve hava alanlarını da dolduruyor. Çeşitli renklerin fantastik yaratıkları: Kundaklama ve ateş soluma, dikmeler ve tekerlekler üzerinde hareket, kayan ve uçma. Cadde geçit töreni, şövalyeler ve mahkeme hanımlarının maskeli hareketi ile birlikte oyunlar ve kitle halk oyunları tarafından tamamlanmaktadır. Şenliklere müzik, lazer ve lüks piroteknik gösterileri eşlik ediyor.
  Aristokrat, ilkel ve sınırlanmış - binlerce yolcunun Krakow’u tanımlamak için kullandıkları kelimeler bunlar. Bununla birlikte, çoğu, bu antik Avrupa kentinde kaldıklarını nasıl eşsiz ve unutulmaz bir hale … Açık
Haziran ayı, parlak olaylar zinciri ile turistleri memnun etmeye devam ediyor. Krakow’un resmi olmayan bir sembolü olarak kabul edilen Lajkonik, kendi tatilini aldı - Lajkonik Festivali. Corpus Christi’den sonraki ilk Perşembe günü gerçekleşir. Hava şartlarına bakılmaksızın bu gün, parlak giysilerdeki binici ahşap at üzerinde şehir etrafında geziniyor. Milli kostüm giyen, gonfaliyerli ve müzisyenlerin büyük şirketi bisikletçiyi takip ediyor. İlk durak olan Lajkonik, St. Norbert manastırının avlusunda gezinirken, ardından da muhafızlarıyla birlikte şehir sokakları boyunca bir daire oluşturur. Alay, Pazarlık Meydanı’nda, yüksek sesle binicinin cesur bir dansı yaptığı yerde sona erer. Bu geleneğin menşei ve anlamı, yerel halk için bile bilinmiyor. En popüler efsane, Festivali, Krakow tarihi boyunca Tatarların saldırısı ile birleştiriyor.
Kraków - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kraków yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Bazylika Wniebowzięcia NMP (Mariacka), Kraków, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Nawiedzenia NMP, Kraków, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Franciszka z Asyżu, Kraków, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Przenajświętszej, Kraków, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Floriana, Kraków, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, Kraków, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kraków, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kraków kaleleri
♥   Kalesi 'Wawel Castle' , 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bobolice Castle' , 68.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya’nın Milli Gelenekleri

Danslar Polonya kültüründe önemli bir rol oynamaktadır. En ünlüsü mazurka. 19. yüzyılda Avrupa genelindeki ana balo danslarından biri oldu. Bu dansın üç çeşidi var: mazur, oberek ve kujawiak. Mazur klasik bir versiyondur ve en yaygın olanıdır. Ünlü Polonya bestecisi Frederic Chopin bu dansa 60'dan fazla farklı melodi yazdı. Oberek'in daha karmaşık bir ritmi var. Öte yandan Kujawiak, bir vals anımsatan daha sıvı ve liriktir. Köylüler arasında Polonya halk dansları ortaya çıktı. Ülkenin ulusal sanatını temsil eder. Dans yardımı ile köylüler, düğünler ve hasat da dahil olmak üzere hayatlarının ana olaylarını kutladılar. Aynı anda çok sayıda kişi katılır. Dansa, karmaşık pozlar eşlik ediyor ve ona özel bir gösteriş ve mizaç veriyor. …
OrangeSmile araç kiralama Kraków’da araba kiralama

Fotoğraflarla Krakov’un Renkleri

Kraków Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Krakov’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Krakov’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Krakov’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Krakov’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018