OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Hannover

Hannover’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Cebit   Hannover sadece çok sayıda ilgi çekici yeri ve ilgi çekici yeri ile değil, aynı zamanda her yıl bu harika şehirde düzenlenen muhteşem bayramlar ve festivallerle ziyaretçileri çeker. Yirmi yıldan fazla bir süredir Hannover, Havai fişek Festivali için kalıcı bir mekan olmuştur. Etkinlik Kraliyet Bahçesi’nde gerçekleşiyor. Bu festival geleneksel olarak dünyanın farklı ülkelerinden piroteknik ekipleri çekiyor. Tecrübeli piroteknikler izleyiciler için gerçekten muhteşem şovlar hazırlamaktadır - sadece jüri için değil, aynı zamanda sıradan izleyiciler yarışmacılara iz bırakmaktadır. Muhteşem performanslar her gece bahçede yapılmaktadır.
  İnşaatı 12 yıl süren ve 1913 yılında tamamlanan Yeni Belediye Binası’nı (Neues Rathaus) ziyaret etmeden, şehrin ilgi çekici yerlerine göz atmaya başlayın. Bunların ana sergileri kentin minyatür modelleri. Müze … Açık
Başarılarını göstermek için her takıma sadece 25 dakika süre verilir. Kural olarak, buradaki şovlar yalnızca piroteknik performansları değil aynı zamanda bir müzik şovunu da içermektedir. Bu gerçek, bu performansları seyirciler için daha da ilginç hale getiriyor. Festival Eylül ayında düzenleniyor ve geleneksel olarak çok sayıda izleyiciyi çekiyor.
Bir yıl boyunca Hannover birçok büyük müzik festivalinin yeri olur. Yerel AWD-Arena, kentin ana konser alanı olarak kabul edilir. Yükseliş tatilinde bir dizi ilginç etkinlik düzenleniyor. Geleneksel olarak pek çok ziyaretçiyi ve caz grubunu çeken bir caz festivalinin zamanı. Atıcılar Festivali bir başka ilginç etkinlik. Ekim ayında düzenlenir. Festivale güzel geçit törenleri ve yürüyüşler eşlik ediyor. Kentin ana meydanları ziyaretçileri bira çadırları ve açık hava kafeleri ile cezbeder. İnsanlar genellikle gece geç saatlere kadar orada dinlenirler. Kutlama sırasında çocuklar düzinelerce orijinal cazibe merkezini ve atlıkarıncaları denemek, güzel bir tatlı fuarını ziyaret etmek ve ilginç yarışmalara katılmak için eşsiz bir fırsat yakalarlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Turistler, Hannover’in sunduğu zengin gezi programını güzel parklar, ünlü alışveriş caddeleri ve renkli pazarlar arasında yürüyüşlerle birleştirmeleri önerilir. Şehir, Hannover’in merkezine çok da uzak … Açık
Maschsee Gölü’nde düzenlenen festival en güzel yaz etkinliği olarak kabul ediliyor. Göl kıyısı boyunca yüzlerce ilgi çekici yer vardır. Akşamları renkli aydınlatmalarıyla aydınlanırlar. Yerel konser salonları, müzik gruplarının performanslarına ve heyecan verici tiyatro performanslarına ev sahipliği yapıyor. Kutlama muhteşem havai fişeklerle sona erdi. Hannover’in banliyö alanları da birçok ilginç olaya ve tarım festivaline ev sahipliği yapıyor. Gezginler, çim biçme makinelerindeki yarışları ziyaret etmekle ilgilenecekler. Ayrıca yay kutlamalarına katılabilirler. Yerel halk, geçmiş yüzyıllardaki geleneklerini sürdürür, bu nedenle ulusal kutlamalar yalnızca orijinal geleneklerle değil, aynı zamanda ilginç hikayeler ve efsanelerle de ayırt edilir.
  Şehir aynı zamanda yerel halkın iyi doğası için de çekicidir. Neredeyse her şeye toleransları ile ünlüler. Elbette, çizgiyi nereye çekeceğinizi bilmek önemlidir, çünkü herhangi bir toleransın sınırları vardır. Hannover sakinleriyle iyi geçinmek oldukça kolaydır - öncelikle Almancadan en az birkaç cümle öğrendiğinizden ve bunları kullanmaya çalıştıktan sonra yerel kuralları takip edin. Burada yaşayan insanlar asla onları ihlal etmiyor, aksi takdirde, derin vicdan sancılarına neden olacak. Almanlar dakiklikleri ve soylu olmaları ile tanınırlar ve yerliler bu konuda istisna değildir.
Hannover’deki en iyi otelleri tavsiye ediyoruz
  1. Otobüsler en uygun toplu taşıma türüdür. Tüm otobüsler katı bir programa göre katlanır. İki tür toplu taşıma ücreti vardır - bir gün ve bir gece. Sonuncusu 24:00 - 5:00 arasında geçerlidir ve gündüz ücretine … Açık
Eastphalian lehçesi Hannover’da hakimdir. Geleneksel olandan biraz farklı, ama o kadar da değil. Hannover’ın mutfak spesiyalleri gelince, ana ürünlerin et ve sebze olduğu, en sevilen içecek ise geleneksel bira olduğu, şarap da popüler olduğu halde dikkat çekiyor. Bahsedilmeye değer ulusal yemekler arasında domuz rostosu, ’Bethmännchen’ (badem eklenmiş badem ezmesi böreği), sebzeli levrek, dana eti sosis sayılabilir.
Şehirdeki en ünlü etkinliklerden biri, Haziran sonunda başlayıp ikinci yaz ayının başında biten Schützenfest. Her yıl 1,5 milyondan fazla izleyici festivale katılıyor - bu etkinliğin değerli olduğunu anlamak için yeterli. Şu anda, orta sokaklarda yaklaşık 10.000 markör geçit töreni gerçekleşmekte, gezintiye çıkmak, ziyaretçilerin ateş gösterilerini izlemek, usta derslerinde çekim yapmayı ve müzik dinlemeyi öğrenmek için eşsiz bir şansı bulunmaktadır. Ayrıca, Lüttje Lage’in schnapps ile koyu bira içmesi de bir tür gelenek haline geldi. Bu, tatilin eğlenceli ve pozitif olacağına dair söz verdiği anlamına gelir. Ana eylemler Schutzenplatz’ta gerçekleşiyor.
  Hannover’de alışverişe başlamanın genel yolu, popüler bir Kaiser alışveriş merkezini ziyaret etmektir. Yeni kıyafetler ve ayakkabılar almak için harika bir yer. Kompleks, çeşitli fiyat kategorilerinde dükkanlar … Açık
Ünlü Oktoberfest sadece Münih’te yapılmıyor - bu tatil ’Krallar Şehri’ nde de festival hayatının bir parçası. Schutzenplatz - aynı yerde Ekim ayı başlarında sona erecek, Eylül ayı sonlarında başlar. Bira şirketleri, ziyaretçilerine yüzlerce çeşit ilahi içecek seçeneği sunan büyük karlar elde eder. Ziyaretçi sayısı 1 milyondan fazla. En popüler içecekler Hannoversche Festbier ve yukarıda belirtilen Lüttje Lage’dir. Burada fuarlar, tatmalar, yarışmalar, festivaller var - eğlenmek isteyenler için her şey. Organizatörler, gezileri için özel bir programın hazırlandığı çocukları unutma. Bu, Münih’teki isimsiz festivalden sonra bu tür en büyük Alman olayıdır.
Haziran ayının başında, tüm yüksek teknoloji meraklıları Hannover’e akın ediyor. Mesele şu ki, fantastik bir sergi var - Centrum der Büro- und Informationtechnik veya sadece CEBIT. En son teknolojilere ve yeniliklere ayrılmıştır. Bu, ziyaretçilerin BT dünyasından yeni gelişmeler gösterdiği Avrupa’daki türünün en büyük olayıdır. Dünyanın her yerinden Hannover’e gelen ve yüzlerce iş adamını cazip anlaşmalar yapma şansını kullanmak için bir yerde toplar. Etkinlik, 30521 numaralı Messegelände’deki sergi kompleksinde gerçekleşiyor.
  Hannover, Almanya’nın Aşağı Saksonya kentinin idari merkezidir. Şehir, Leine Nehri üzerinde, dağ masif Weserbergland’ın Luneburg Heath ile birleştiği yerde bulunmaktadır. Hannover, Kuzey Denizi’ne 160 km, … Açık
Nisan ayının sonunda, tüm sanat uzmanları, kültürel kurumların kapılarını gece geç saatlere kadar açık tuttukları Tiyatroların Uzun Gecesine tanık olmaları için eşsiz bir fırsata sahip. Festival, hem küçük hem de büyük olmak üzere farklı tiyatrolarda düzenleniyor. Ziyaretçiler için hazırlanan özel bir program, ilginç performanslar izlemekten gerçekten estetik bir zevk alan herkesi memnun edecektir. Tiyatro programı, drama, kukla ve sirk gösterileri, opera ve gösteriler gibi gerçekten kapsamlı.
Bir başka sergide Aralık ayı başında gerçekleşiyor ve Pferd & Jagd olarak adlandırılıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, avcılık, balıkçılık ve ata biniyor. Mekan, Messegelände, 30521’deki aynı sergi kompleksidir. Burada, zarif hayvanların katılımı, av kuşlarının harika uçuşları ve av köpeği şovunun katılımıyla şaşırtıcı gösterilere tanıklık edebilirsiniz. Ya da sadece balık avının tadını çıkar, ki bu hayranları için harika bir haber. Eğlenceli eşcinsel hayranları, her cumartesi 30159’da Am Hohen Ufer’de açılan bit pazarını görmezden gelmemelidir. Burada gerçekten eşsiz hediyelik eşyalar - takı, çizgi roman, aksesuar, el yapımı ürünler satın alabilirsiniz.
Hannover - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Hannover ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Hannover yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilika St. Clemens, Hannover, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Dom Mariä Himmelfahrt, Hildesheim, 28.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Godehard, Hildesheim, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Verdener Dom St. Maria und Cäcilia, Verden, 69.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Hannover kaleleri
♥   Kalesi 'Calenberg Castle' , 20 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Marienburg Castle' , 22.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Landestrost Castle' , 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Celle Castle' , 36.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ahlden Castle' , 44.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Erichsburg' , 61.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grubenhagen Castle' , 67.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Hannover’de araba kiralama

Fotoğraflarla Hannover’in Renkleri

Hannover Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Hannover’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Hannover’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Hannover’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Hannover’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
ESP 401, Eindhoven
5633 AJ, Hollanda
+31 40 40 150 44


Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018