OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Haarlem

Haarlem’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Harlem’e genellikle kelimenin tam anlamıyla “Çiçek Şehri” olarak çevrilebilecek olan “Bloemenstad” adı verilir. Ana lale yetiştirme merkezi olarak kabul edilir. Harlem her yıl dünyanın her yerinden profesyonel çiçek yetiştiricileri tarafından ziyaret edilmektedir. İlkbaharda Harlem, yüzbinlerce coşkulu gezginin ilgisini çeken büyük bir çiçek festivaline ev sahipliği yapıyor. Bu ana eylemi Çiçek Geçit Töreni olan güzel ve hareketli bir tatil.
  Minyatür Harlem’de, bazıları en genç gezginlerin ilgisini çeken birçok ilginç manzara ve kültürel alan var. Çocuklu tatilciler mini hayvanat bahçesi Artisklas’ı ziyaret etmekle ilgilenecekler. Hayvanat … Açık
Bu etkinliğe hazırlık bütün bir yıl sürer. Özellikle geçit töreni için çeşitli kompozisyonları gösteren büyük arabaları yapılır. Tatil günü, arabaları taze çiçeklerle süslenmiş, gökkuşağının tüm renkleriyle boyanmış ve zarif kokulu heykellere dönüştürmüştür. Festival alayı Noordwijk kentinde başlar ve Harlem’de sona erer. Güzel kokulu arabaların sütunu, kırk kilometreden daha uzun bir mesafeyi kapsar.
Tüm yol boyunca, geçit töreni coşkulu seyirciler tarafından karşılandı. Harlem’e ulaştıktan sonra ana caddelerde ve meydanlarda güzel platformlar kuruluyor. Şehrin yerlileri ve konukları birkaç gün daha hayran kalacaklar. Çiçek figürleri sanatsal bir şekilde aydınlatılmıştır, bu yüzden geceleri gündüzden daha az güzel görünmüyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Çekici restoranların, pastanelerin ve kafelerin çoğu, tarihi Harlem semtinin kalbinde, Grote Markt yakınında bulunmaktadır. En dikkat çekici gastronomik tesislerden biri, yerel yemeklerde uzmanlaşmış bir restoran olan Het … Açık
İlginç ulusal tatillere ve özgün cazibe merkezlerine ek olarak, Harlem oldukça sıra dışı kültürel kurumlara sahiptir. Böylece, şehir kütüphanelerinden biri bir tren istasyonu binası ile donatılmıştır. Kütüphanede, birçok dilde yazılmış 1.500’den fazla kitap ve dergi var. Kütüphanenin açılışı, diğer birçok Avrupa şehrinde benzer kurumlar kuran ProBiblio Şirketi tarafından başlatılmıştır. Artık istasyonda trenlerini beklemek zorunda kalan tüm gezginler çekici kütüphaneyi ziyaret edebilir ve en sevdikleri kitapları ve renkli dergileri okuyarak zaman geçirebilir.
Leidsevaart Haarlem Olağandışı bir kütüphanenin açılması, Harlem’in çok sıcakkanlı ve misafirperver bir şehir olduğu bir başka onay oldu. Birkaç yüzyıl önce, çok sayıda gezgin ve evsiz insan, yerel sadakalara sığınacaktı. Bunlardan 19’u bugün hayatta kaldı, ancak bugün yalnızca tarihi yerler. Sadakalar, konut sakinlerinin sağdaki konut binalarının avlularında yaptığı bağışlar üzerine inşa edildi.
Haarlem’deki en iyi otelleri tavsiye ediyoruz
  Harlem’de, ülkenin sınırlarının çok ötesinde bilinen dini bir dönüm noktası var - Saint Bavo Katedrali. Eşsiz mimari tarzı ile öne çıkan yapı, zamanının oldukça karmaşık ve iddialı bir projesiydi. … Açık
  Bir başka büyük ve değerli festival Ağustos ayının başında gerçekleşecek. Bu, tüm Avrupa’da bilinen büyük çapta bir gastronomik etkinlik olan dört günlük Haarlem Culinair. Bu zamanda, şehir yüzlerce Avrupa gurmesi tarafından ziyaret edilmektedir. Burada, Lale Ülkesi’nin sembollerinden biri olan ringa balığı ve “Kibbeling” (dövülmüş morina balığı), derin kızarmış midye gibi ulusal yemekleri deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, şarap ve bira gibi geleneksel içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz. Festival, Grote Markt’da, şu anda koşuşturmaların olduğu yerde gerçekleşiyor - insanlar böyle eğleniyor ve sadece hayattan zevk alıyorlar. Festivali ziyaret etmek, yerel kültürü mutfağından tanımak için mükemmel bir fırsattır, ancak daha iyi bir arabulucu bulunamamıştır.
Haarlem Hollandalıların monarşiye ve özellikle kraliyet ailesine nasıl saygı duyduğunu herkes bilir. Harlem bu durumda kesinlikle bir istisna değildir ve bu nedenle Konningsdag gibi bir festival halk tarafından asla göz ardı edilmez. Geleneksel olarak 27 Nisan’da düzenlenir. Abartılı olmadan, Lale Ülkesinde en büyük tatildir. Şu anda, turuncu renklerle giyinmek ve aynı renkteki şeyleri yanınızda getirmek alışılmış bir durumdur - bu nedenle bu tatil güvenle “turuncu” olarak adlandırılabilir. Bu günde her yıl, kraliyet ailesi iki Hollanda kentini ziyaret ediyor - hepsi de öyle ki her şehir bir zamanlar hükümdarlar tarafından ziyaret edildiğinden gurur duyuyor. “Portakal geçit töreni” dışında, tabii ki geleneksel ringa balığı da dahil olmak üzere ziyaretçilere gastronomik bir program da sunuluyor.
  Harlem, konuklarına birçok heyecan verici tatil fırsatı sunmaktan mutluluk duyar. Kentin en büyük avantajlarından biri, her turist için ilginç olacak olan gezintiye ve pazar yerlerinin bolluğu. Winkelcentrum Schalkwijk, … Açık
5 Mayıs’ta, kentin ana müzik etkinliklerinden biri - Bevrijdingspop’un ilginç bir ismini taşıyan bir festival. Festival, Hollanda’daki Kurtuluş Günü’nü kutlamak için zamanlandı ve Harlem’de bu etkinlik müzikal bir ses çıkardı. Rock, rap, classic ve hatta techno rave gibi farklı türlerden müzik dinleyebilirsiniz. Festivalde en genç vatandaşlar için özel bir programın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilere dans ve ateş gösterileri, yarışmalar, ’kek üzerine krema’ olarak etkileşimli gösteriler de sunuluyor. Ayrıca, şu anda açılan bir fuardan ilginç şeyler ve ulusal özellikler satın alabilirsiniz. Festivalin yeri Haarlemmerhout’tur.
Haarlem Bir diğer müzikal etkinlik ise isminden de tahmin edebileceğiniz gibi caz ve ilgili müziğe adanmış Haarlem Jazz & More. Grote Markt’ta gerçekleşir. Festivalin zamanı şubat ortasında. Festivale katılmaya karar verenler için iyi haber, katılmak için para ödemeleri gerekmiyor. Yetenekli ve ünlü manşetler onlar için performans gösterdi, bu yüzden festivale zaten bir tür klasik haline gelen birçok yüksek kaliteli müzik hayranı katıldı. Ayrıca festivalin özel atmosferine dikkat çekmeye değer - kesinlikle tüm konukları memnun edecek, çok eğlenceli ve cana yakın.
  Haarlem, çeşitli ihtisas mağazaları ve alışveriş merkezleri ile turistleri ve müşterileri memnun edecek. Çay içicileri ve çikolata severler, gerçekten özgün bir tasarıma sahip olan De Kale Jonker mağazasının … Açık
12 Mayıs’ta, Lale Ülkesi, Hollanda’nın bir diğer sembolü olan yel değirmenlerini Ulusal Gününü kutlamaktadır. Gerçek şu ki, artık bu yapılar yardımıyla unu öğütmeye gerek kalmıyor - bunların yerini makine alıyor. Ancak fabrikalar korunmuş ve bir günü geçmişin kültürel mirasına adamaya karar verilmiştir. Bu nedenle, bu günde, belirli bir şehrin topraklarında bulunan üreticiler, yerel kültür hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkese kapılarını açıyorlar. Harlem’de Spaarne Nehri boyunca Papentorenvest Caddesi’nde görülebilecek en ünlü yel değirmeni De Adriaan’ı bulacaksınız. Ve tabii ki, bu günde onu ziyaret etmelisin. Bu arada, tamamen ücretsiz.
Noel’den hemen önce - Harlem’in festival yılının sona ermesi - ’Spainter Nehri’ne gelen Sinterklaas’ olarak bilinen çok renkli bir etkinlik var. Geleneksel olarak, Sinterklaas ve asistanları gemilerine yelken açarlar, böylece setteki “olayın kahramanı” nı bekleyen çocukları memnun ederler. Eğlenceli ve kahkaha garantilidir. Şu anda, çocuklar Sinterklaas’ı çağırmak için şarkı söylüyorlar. Gelecek hafta, herkes Harlem’in bir peri masalına dönüştüğü Noel’i bekliyor. Bir Noel köyüne çok benzeyen başka bir yer bulmak zor.
Haarlem - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Haarlem yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Sint-Josephkerk, Haarlem, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Grote of Sint-Bavokerk, Haarlem, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Basiliek van Sint-Bavo, Haarlem, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basiliek van de H. Nicolaas, Ijsselstein, 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basiliek van de H. Johannes de Doper, Laren, 41.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Sint Maarten, Utrecht, 44.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sint Catharinakathedraal, Utrecht, 44.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Haarlem kaleleri
♥   Kalesi 'Huis ter Kleef' , 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Heemstede' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brederode Castle' , 6.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Huys Dever' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Slot Teylingen' , 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ilpenstein Castle' , 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burcht van Leiden' , 25.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Haarlem’de araba kiralama

Fotoğraflarla Haarlem’in Renkleri

Haarlem Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Haarlem’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Haarlem’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Haarlem’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Haarlem’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018