OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Dachau

Dachau’nun Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Dachau, İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen trajik olaylarla sıklıkla ilişkilidir - gerçek şu ki toplama kamplarından birinin şehirde olduğu. Şehrin duvarları hala bu korkunç olayları hatırlıyor - ancak hafızayı koruyan insanlar gibi, bunu unutmak imkansız. Ancak, Dachau’nun ünlü olduğu şey bu değil. Bu nedenle, dostluklarından ve herhangi bir durumdan çıkmanın bir yolunu bulma kabiliyetinden ayırt edilebilecek ve neredeyse her türlü sorun hakkında olumlu olabilecek birkaç yerel söz söylemeye değer. Hayata karşı rahat ve sakin bir tavırları var ve bu konuda bazı bilgelik tezahürleri görülebiliyor - böyle bir tavır asla zarar vermez, bu yüzden onlardan öğrenmeye değer.
  1. Dachau’nun ana gururu, tüm gezginlerin denemek için uğraştığı Bavyera birasıdır. Bir bar seçerken, tatilcilerin özellikle dikkatli olması gerekir. Son zamanlarda açılmış restoranlardan ve kelimenin tam … Açık
Herhangi bir nedenden ötürü homurdanmak geleneksel değildir ve bu şekilde davrananlar, her şeyin tam olması gerektiği gibi olması gerçeğinden yana birçok argüman ortaya koyan yerel halk tarafından derhal güvence altına alınır ve daha iyi bir yol yoktur. Dachau sakinlerinin yaşam hakkında düşünmelerinin felsefi yolu budur. Bununla birlikte, bunun yalnızca yerel halkın iyi bir ruh hali içindeyse işe yaradığı akılda tutulmalıdır - gerçek şu ki, Dachau halkı insanları homurdanmaya karşı sabrına sahip değil, aksi halde birinin itibar üzerinde olumsuz etkisi olabilir.
Onları, tıpkı Bavyeralıların geri kalanları gibi, sözde akla gelen tipik Alman imajından ayıran bu tutumdur. Bu görüntünün tam tersidir, lehçeleri bile Yüksek Alman dilden farklıdır. Bu, yerel halkın, önlerinde anlaşılmaz Avusturya-Bavyera lehçesini anlayamayan bir turist olabileceğini unutmaları nedeniyle unutulmamalıdır. Bira içme gelenekleri bölgenin ünlü olduğu bir şeydir ve Dachau bu konuda bir istisna değildir. Herhangi bir tezahüründe hayatın tadını çıkarmayı biliyorlar. Yerel biraları denediğinizden emin olun, burada birçok bira fabrikası var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dachau, Almanya’nın Bavyera kentinde bir kasabadır. Münih ile arasındaki mesafe 17 kilometredir ve şehir nüfusu yaklaşık 41 bin kişidir. Şehir XVIII yüzyılda kuruldu; Kentin konumu, bataklıklarla dolu bir bölgeyi … Açık
Hedefe doğru hareket etme ve asla pes etme yeteneği, yerellere özgü başka bir kalitedir. Bir şeyi planlamışlarsa, yalnızca bazı büyük ölçekli nesnel koşullar onların hedefe ulaşmalarını engelleyebilir. Yerel mutfak hakkında birkaç söz söylenmeli - Alman mutfağında olduğu gibi, yemekler çok içten olarak bilinir. Bazı denenmesi gereken yemekler arasında ’Bratwurst’ (Bavyera sosisi), ’Krenfleisch’ (et yaban turpu), ’Steckerlfisch’ (fırında biberli kızarmış alabalık), ’Brezel’ (Bavyera simit), ’Schuxen’ (Bavyera böreği), Eisbein ”(pişmiş domuz knuckle).
Dachau’daki festivaller, rengarenklikleri ve gösterişli olmaları nedeniyle birçok insanın bir araya geldiği kent hayatındaki en önemli olaylardan bazıları. En çok ziyaret edilen festivallerden biri, geçen yaz ayının ortasında düzenlenen Dachauer Volksfest. Burada en genç ziyaretçiler ilginç sürüşlerin tadını çıkarmak, tiyatro gösterilerini izlemek ve oyun alanında oynamak için eşsiz bir fırsata sahip olacaklar. Aynı zamanda, yetişkinler bir veya iki bira alabilir ve fantastik yerel mutfağın tadını çıkarabilir. Etkinlik, Dachau Şatosu’ndaki parlak havai fişeklerle sona erer, bu nedenle selamı daha iyi görebilmeniz için kendiniz için rahat pozisyonlar bulduğunuzdan emin olun. Festival 16 Ludwig-Thoma-Straße’de gerçekleşiyor.
Dachau’daki en iyi otelleri tavsiye ediyoruz
  Dachau sadece çeşitli turların hayranlarına değil, aynı zamanda şehirdeki çok sayıda cazip restoran bulunduğundan gastronomik turizm hayranlarına da hitap edecek. Schwarzberghof restoran konuklarını en iyi ulusal … Açık
Haziran ayının başında caz’a adanmış bir müzikal etkinlik başlıyor. Bu sırada, allen Gassen’deki Jazz, bir tür klasik haline gelen birçok yüksek kaliteli müzik hayranını bir araya getiriyor. Başlıklar arasında, çoğu zaman bilinen isimlerle karşılaşılabilir ve bu nedenle festival kesinlikle görülmeye değer. Müzisyenler birçok yerde performans sergiler ancak büyük çaplı eylemler, Gramsci kafesinde Rathausplatz, Schrannenplatz, Pfarrplatz, ayrıca Kraisy-Brunnen ve Schermhof’ta gerçekleştirilir. Şu anda, sadece müzik değil, aynı zamanda zengin yerel mutfağın tadını çıkarabilirsiniz.
  Temmuz ayının ortalarında Dachau’ya vardığınızda Hofgarten’de düzenlenen Barockpicknick’i ziyaret edebilirsiniz. Bu, herkesin mümkün olduğu kadar rahat hissedebileceği, sıcak ve samimi bir ortama dalmış bir müzik, yiyecek ve içecek gecesidir - ancak bu Bavyera kentinde başka hiçbir şekilde işe yaramadı. Etkinliğin adından da tahmin edebileceğiniz gibi, müzikal performanslar sırasında ziyaretçiler pikniğin tadını çıkarırlar. Tabii ki, özellikle onlar için renkli bir program hazırlandı - festivalde tatminsiz seyirci yok.
  Dachau, ilk adımı 8. yüzyıla kadar uzanan güzel bir tarihi kenttir. Şehir, 1933’te burada meydana gelen trajik olaylarla tanınıyor. Üçüncü Reich rejiminin muhalifleri, kendi topraklarında kurulan büyük bir … Açık
Nisan ayının sonunda, tüm müzik tutkunları zevklerine göre müzik bulabilecek. Gerçek şu ki, Kneipenfestival şu anda gerçekleşiyor. Şehrin çeşitli yerlerinde (elbette, publarda, festivalin adından da anlaşılacağı gibi) ziyaretçilere çeşitli programlar sunulduğu 17 gün sürüyor. Festivale katılanlar yerel gruplar ve diğer ülkelerden gelenler (hem komşu hem de uzak ülkeler). Bunun yanı sıra, bu süre için, barlar ve barlar, en zorlu eleştirmenleri tatmin eden yemekler içeren özel bir menü hazırlar. Pop, indie, rock, blues ve kapak gibi çeşitli türlerin müziklerini dinleyebilirsiniz.
“Boş bir sayfa ile başlamak için asla geç değildir” - Beyaz Kitap Festivali organizatörlerinin düşüncesi budur. Bu, müzik, dans, renkli şovlar ve performanslar, tasarım, şiir ve bir gastronomik program zamanı. Festival, Haziran ayının ortasında ağaç işleme tesisi Dachau Entwicklungsgesellschaft mbH bölgesinde gerçekleşiyor. Organizatörler, her yıl kimsenin sıkılmamasını ve olayı mutsuz bırakmasını sağlamak için yeni bir şeyler buluyorlar.
  Dachau, kendine özgü sırlarını saklayan zengin bir geçmişi olan sakin ve huzurlu şehirleri tercih edenler için harika bir yer. Topraklarında, olağanüstü güzelliği yıllardır hayranlıkla görülebilecek birçok göl … Açık
Bavyera bira festivali sadece Münih’te değil - Dachau’nun kendine ait küçük ’Oktoberfest’ i de var. Ağustos ayının ortasında kentin orta caddelerinde yer alır. Ek olarak, şu anda yerel biraları deneyebilir, ayrıca şarapları tadabilirsiniz. Ve elbette, hiçbir bira festivali geleneksel bira atıştırmalıkları olmadan yapamaz. Tam olmazdı. Tıpkı çocuk gezintisi ve her türlü festivalin satıldığı bir fuarın açılması gibi. İlk namluya başlama hakkı belediye başkanına verilir, bundan sonra festival açık kabul edilir.
Dachau - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Dachau ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Dachau yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Dom Zu Unserer Lieben Frau, München, 17.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Maria Schutz und St. Andreas, München, 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Erzabtei Sankt Ottilien, Eresing, 34.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika SS. Ulrich and Afra, Augsburg, 40.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Stadtpfarr- und ehem. Domkirche St. Peter, Neuburg an der Donau, 55.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Mariä Himmelfahrt, Tuntenhausen, 56.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika of St. Benedikt, Benediktbeuern, 62.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dachau kaleleri
♥   Kalesi 'Dachau Palace' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Blutenburg' , 11.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nymphenburg' , 13.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Amalienburg Munich' , 13.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Alter Hof Munich' , 17.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Hexenagger' , 75.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Linderhof' , 84.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Dachau’da araba kiralama

Fotoğraflarla Dachau’nun Renkleri

Dachau Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dachau’nun Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Dachau’nun gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Dachau’nun ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Dachau’nun ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
ESP 401, Eindhoven
5633 AJ, Hollanda
+31 40 40 150 44


Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018